יום רביעי י' בתשרי תשפ"ג 05/10/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

צה"ל מאשר: כל הארץ - חזית

צה"ל פתח ביישום אסטרטגיה חדשה, בה הוא מפזר נשק ואמל"ח שונים בתוככי העורף בכל רחבי הארץ, זאת על מנת להפחית את הקושי בהגנה ממוקדת על ריכוז אמצעים יחד. צה"ל: יהיה לנו קשה". יש לך M16 בחצר?

איתן פריד, כ"ח באייר תש"ע - 12/05/2010 13:42
העורף כבר לא שקט: ראש חטיבת הלוגיסטיקה בצה"ל, תא"ל ניסים פרץ, גילה היום (ד') כי צה"ל מעדיף את שימור הנשק באופן שיהיה בטוח מפני פגיעת אויב, על פני עורף נקי וחף מסממני מלחמה.

הבוקר אמר תא"ל פרץ, כי צה"ל מתחיל בפיזור ארצי של מאגרי אמצעים רגישים, בהם: נשק, כלים כבדים ודלק לאפסון מוגן דווקא בתוך העורף, על מנת להקשות על האויב להפציץ את מאגרי הנשק וכך להצליח לשתק את כח הלחימה הישראלי, במקרה של מלחמה ח"ו.

פרץ התייחס לעובדה, כי הפיזור אמנם עלול לפגוע בסופו של דבר הלחימה הרציפה, כשהוא מפוזר על פני כל הארץ, אך טען כי התוכנית כוללת התייחסות גם לקושי זה: "במצב שכזה אמנם נפגעת במעט היעילות שלנו, כי לא כל האמצעים נמצאים במקום אחד, אבל הם מוגנים יותר ומאפשרים לכוח שנמצא בחזית להשיג את יעדיו, מבלי שהאמצעים שלו נפגעים", דברי פרץ.


קחו כסף, אל תירו

בנסיון לרכך את הדברים, אמר ראש החטיבה הלוגיסטית הצבאית, כי כל מחסן נשק שכזה ימוגן בכל אמצעי נדרש, כדי שלא לסכן את תושבי העורף. "היקף מיגון מחסן מאוד גבוה, שאם נציע את הסכום הזה לאויב תמורת אי ירי – הוא ייקח ברצון", אמר פרץ.

השינוי הלוגיסטי במערך האפסון נובע מאסטרטגיה חדשה של צה"ל, אשר נבחנת בשנים האחרונות, לפיה עדיף פיזור של האמצעים, תחת שימור טוב יותר - במקום אחד.