יום רביעי כ' באב תשפ"ב 17/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פרשיה ביטחונית מסעירה את הציבור הערבי

הרוחות במגזר הערבי סוערות עקב פרשיה ביטחונית חדשה במעורבים בה אנשים מהמגזר. מספר ארגונים ערביים יערכו הערב הפגנה במחאה על "סתימת פיות ורדיפה הפוליטית" של המדינה כלפי המיעוט הערבי. ח"כ לשעבר מח'ול: "מה שקורה צריך להדאיג כל אדם שאיכפת לו"

אהרן שיין, כ"ו באייר תש"ע - 10/05/2010 10:09
איסור פרסום והרשת שוב רותחת. הרוחות בקרב הקהילה הערבית שישראל סוערות בגלל פרשיה ביטחונית שלטענתם כרוכה ב"סתימת פיות ורדיפה פוליטית של מערכת הביטחון כלפי אזרחים ערבים". בעקבות הפרשיה שנאסרה לפרסום, יפגינו היום מספר ארגונים ערביים במחאה על פעולות המדינה.

הפרשיה החדשה שנאסרה לפרסום, נפוצה בכל רחבי הרשת ועיקר באתרים בינלאומיים. העיסוק בה העלה את ההתעניינות בה לשיאים חדשים וניתן לקרוא עליה במגוון אתרי ומקורות מידע – אולם עד עתה יא אסורה לפרסום בישראל.

פעילי הארגונים הערבים, "עדאלה", "מוסווא" ו"אעלאם" מארגנים הערב הפגנה בחיפה במחאה על הפרשיה הביטחונית ובמחאה על כך שהמדינה אוסרת את הפרסום שלה.

בכוונת הפעילים הערבים לפנות לשגרירויות זרות ולכלי תקשורת זרים במטרה להפעיל לחץ בינלאומי על ישראל שיחייב לסיים את הפרשה.

ח"כ לשעבר עיסאם מח'ול הקשור משפחתית לפרשיה אמר: "מה שקורה צריך להדאיג כל אדם שאיכפת לו ומבקש לחיות במדינה נורמלית. טירוף המערכות הופך להיות איום ישיר על המרחב הדמוקרטי ועל זכויות האזרח. השיטות שאותן כינה בגין בשנות ה-70 כפשיסטיות הופכות לנורמה בהתנהלות השב"כ והמשטרה, כאשר מדובר באדם או במנהיג".

מח'ול קרא לאזרחים היהודים להצטרף למחאת הערבים: "אני קורא ומצפה מהקולות השפויים בקרב היהודים להרים עכשיו קול זעקה, כי אין להם ברירה - לפני שיהיה מאוחר. זהו מאבק אמיתי על הדמוקרטיה, על החירויות ועל זכויות האדם".