יום שני ט"ז בסיון תשפ"ג 05/06/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

צה"ל תקף יעדים ברצועת עזה

בתגובה לירי רקטת הקאסם במוצאי שבת, תקפו הלילה מטוסים של חיל האוויר מטרות בדרום רצועת עזה. הטייסים דיווחו על פגיעה מדויקת במטרות. דובר צה"ל מסר: "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל, ויגיב בעוצמה"

אהרן שיין, כ"ו באייר תש"ע - 10/05/2010 08:50
תגובה הולמת? מעט יותר מיממה לאחר שפגעה רקטת קאסם באזור שמדרום לאשקלון מגיעה התגובה הישראלית – מטוסי צה"ל הפציצו אמש (ליל שני) מטרות ברצועת עזה. המטוסים תקפו שני יעדים בדרום הרצועה והטייסים דיווחו על פגיעה במטרות. דובר צה"ל מסר, כי "התקיפה מהווה תגובה לירי הרקטה לעבר חוף אשקלון במוצאי שבת".

דובר צה"ל הוסיף והזהיר, כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל, וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי על המתרחש ברצועת עזה ועל שימור השקט בה".

במוצאי שבת שיגרו הפלסטינים רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, הרקטה פגעה שבטח פתוח באזור דרום אשקלון ובחסדי שמים לא היו נפגעים. אף ארגון לא קיבל על עצמו את האחריות לירי שבא לאחר יותר מחודש של שקט בדרום. עם זאת, גורמים ביטחוניים העריכו כי ייתכן והחמאס מנסה לאותת על התנגדותו לשיחות הקרבה ולנסות לחמם את הגזרה באופן שייפגע בשיחות.