יום ראשון ט' בתשרי תשפ"ד 24/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בלאו יחזיר את המסמכים שגנבה קם

פרקליטיו של עיתונאי 'הארץ' אורי בלאו נפגשו עימו בלונדון וקיבלו ממנו מידע היכן החביא את המסמכים שקיבל מענת קם - המסמכים יוחזרו בקרוב

אהרן שיין, י"ד באייר תש"ע - 28/04/2010 19:22
המסמכים שענת קם גנבה - יוחזרו בקרוב: עורכי דינו של עיתונאי 'הארץ', אורי בלאו, ישיבו בימים הקרובים לידי מערכת הביטחון את המסמכים שגנבה החיילת לשעבר ענת קם. פרקליטיו של בלאו, עו"ד מיבי מוזר וטלי ליבליך, נפגשו לאחרונה עם בלאו בלונדון ושם מסר להם בלאו על מיקומם של מסמכים אלו.

עו"ד ליבליך הדגישה, כי בלאו מעולם לא הוציא את המסמכים מישראל: "קיבלנו מאורי את המידע ואני מבקשת להבהיר כי המסמכים בארץ והוא לא לקח אותם לשום מקום. הגיע הזמן להפסיק את השמועה הזאת. בימים הקרובים אנחנו נמסור אותם לרשויות הביטחון".

פרקליטיו של בלאו ציינו כי בכוונתו להשיב לידי מערכת הביטחון רק את המסמכים שקיבל מענת קם, אך לא את שאר המסמכים המצויים בידיו – כפי שמערכת הביטחון דורשת. הפרקליטים הטעימו כי הסיבה שבלאו משיב את מסמכי קם נובעת מהעובדה שקם ויתרה על החיסיון העיתונאי שהייתה חתומה עליו. אולם במסמכים נוספים שבידי בלאו אין בכוונתו להיענות לדרישת מערכת הביטחון.

על פי כתב האישום שהוגש נגד קם – קיבל ממנה אורי בלאו מאגר גדול של מסמכים שחלק גדול מהם מסווגים "סודי ביותר", מסמכים שגנבה קם בעת שירותה הצבאי כחיילת בלשכת אלוף פיקוד המרכז. מאז שפרצה הפרשה נמלט בלאו ללונדון ומשם מנהל מו"מ עם מערכת הביטחון שמאיימת לעוצרו. עד עתה מסר בלאו לידי מערכת הביטחון את מחשבו האישי שהושמד בנוכחותו, אולם לטענת מערכת הביטחון הוא מסרב להעביר חלק מהמסמכים שקיבל מקם.