יום שלישי ט"ו בכסלו תשפ"ד 28/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פיצוץ מבוקר על סלע ענק בדרום

החברה הלאומית לדרכים וחברת "תמר" ערכו היום פיצוץ מבוקר על סלע ענק שמשקלו מוערך ב-800 טונות. הסלע היה תלוי על מצוק בגובה של כ-40 מטרים מעל כביש מכתש רמון-אילת. הכביש נסגר הרמטית לתנועת כלי רכב ולמטיילים הולכי רגל. צפו בתמונות מהפיצוץ

ראובן שטיין, י"ג באייר תש"ע - 27/04/2010 14:46
החברה הלאומית לדרכים וחברת "תמר" המתמחה בשיטות חציבה מתקדמות ערכו היום (ג') פיצוץ מבוקר על סלע שמשקלו מוערך ב-800 טונות, שהיה תלוי על מצוק בגובה של כ-40 מטרים מעל כביש מכתש רמון-אילת.

מומחים בתחום ההנדסה העריכו כי הסלע יכול היה להיאחז במצוק עוד מאות שנים. הסיכון היה, לדבריהם, אפשרות כי רעידת אדמה קלה, או מזג אוויר סוער יגרמו לקריסתו.

במהלך סיורים שביצעו באזור מנהלי מרחב דרום בחברה הלאומית לדרכים, התגלה הסדק שנפער בין הסלע הענק למצוק עליו היה תלוי. הסיור השגרתי, נועד לזהות מפגעים ושינויים שנוצרו בקרקע עם סיום עונת הגשמים.

לאחר הערכת מצב יסודית הוחלט כי פיצוץ מבוקר של הסלע הוא הדרך הטובה ביותר להסיר את האיום. לקראת הפיצוץ, מיותר לציין, נסגר קטע הכביש לתנועת כלי רכב בצורה הרמטית. כמו כן, נאסרה כניסתם של הולכי רגל ומטיילים לאזור.

החברה הלאומית לדרכים מוסרת כי הכביש ייפתח מחדש אחר הצהריים לאחר ששברי הסלע יסולקו מן המקום.

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]