יום שלישי ה' בכסלו תשפ"ג 29/11/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לחקור חברי כנסת המבקרים בלוב

הפורום המשפטי למען א"י פנה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת הערבים שמבקרים בלוב. "לוב הינה מדינת אויב ועל פי חוק אסורה הכניסה אליה"

ראובן שטיין, י"א באייר תש"ע - 25/04/2010 17:10
הפורום המשפטי למען א"י פנה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת הערבים שמבקרים בלוב.

עו"ד הילה כהן כתבה ליועץ המשפטי כי לוב הינה מדינת אויב ועל פי חוק אסורה הכניסה אליה. הדבר חמור פי כמה כשמדובר בחברי כנסת, האמורים לכבד את החוק.

היא הוסיפה כי העובדה שבמשלחת שותף בה גורם הידוע בקיצוניותו ביחס למדינת ישראל, ובניסיונותיו החתרניים תחת עצם קיומה, כשיח ראאד סלאח, הינה חמורה ופוגענית בכבודה של המדינה. יציאה משותפת כזו עלולה להעיד על שותפות ערכים ועמדות עם מי שמטיף ללא הרף לחיסולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

עו"ד כהן ציינה כי לוב מכהנת כעת כנשיאה התורנית של הליגה הערבית, שאינה ידועה בתמיכתה במדינת ישראל, בלשון המעטה, וכי אין אפשרות לאזרחי ישראל להגיע ללוב באופן חופשי, וודאי שלא מתקיימים קשרי תעופה בין המדינות – הדברים מחזקים בהכרח את הגדרתה של לוב כמדינת אויב.
 
בפורום טוענים כי יש חשש שבטחון המדינה יפגע כתוצאה מהנסיעה והביקור וכי השוויון בפני החוק מחייב  פעולה מהירה של היועץ המשפטי לממשלה ופתיחה בחקירה.
 
עו"ד כהן כתבה לויינשטין כי תקנה 6 לתקנות לשעת חירום (יציאה לחוץ לארץ) התש"ח-1948, מורה כי שר הפנים רשאי לאסור יציאתו של אדם מהארץ לחוץ-לארץ אם "קיים יסוד לחשש שיציאתו עלולה לפגוע בביטחון המדינה".

כשמדובר בחברי-כנסת היוצאים למדינת אויב במסגרת משלחת משותפת עם מנהיגי הציבור הערבי, ביניהם השיח ראאד-סאלח, הידוע ביחסו העוין למדינת ישראל ומוסדותיה, כאמור, נראה כי הצורך בבדיקת המניעים והאפשרות לפגיעה בביטחון המדינה ובערכיה הבסיסיים מנסיעה כזו, הינו מחויב המציאות.