יום ראשון ט' בתשרי תשפ"ד 24/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בעקבות פרשת 'הולילנד': נתניהו מבקש לערוך "בדק בית"

בעקבות התפוצצות פרשת "הולילנד", הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוך בחינה נוספת של מנגנוני הבקרה ברפורמה לפישוט הליכי התכנון והבנייה, "במטרה להגביר את השמירה על המנהל הציבורי התקין ועל טוהר המידות"

ראובן שטיין, ז' באייר תש"ע - 21/04/2010 16:34
בעקבות התפוצצות "פרשיית הולילנד" בשבוע האחרון, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לערוך בחינה נוספת של מנגנוני הבקרה ברפורמה לפישוט הליכי התכנון והבנייה.

בהודעה שפרסמו, נימקו אנשי לשכתו של ראש הממשלה את ההחלטה: "במטרה להגביר את השמירה על המנהל הציבורי התקין ועל טוהר המידות נוכח ההשלכות האפשריות של הפרשות הנחקרות בימים אלה בידי משטרת ישראל".

עוד נמסר, כי לפני ימים אחדים הורה ראש הממשלה לשר המשפטים יעקב נאמן לפעול בנושא. "חלק משמעותי מהשחיתות סביב התכנון והבנייה בישראל נובע מההליכים הארוכים והמסורבלים בתחום זה, והקשיים הרבים שהם מערימים על האזרחים ועל היזמים", אמר נתניהו.

לדבריו, "כתוצאה מכך התפשטה במשך השנים תופעת המאכערים, שמנסים לשחד פקידים ואישי ציבור".

תקוותו הגדולה של נתניהו היא, כי על ידי פישוט הליכי התכנון וייעולם וכן באמצעות הסרת מחסומים ביורוקרטים, תצומצם תופעת השחיתות בתחום.

"אני עדיין מוטרד מהאפשרות שבוועדות התכנון המקומיות יוותרו כיסים של תופעות שאינן עומדות בקנה אחד עם עקרון-העל של השמירה על טוהר המידות", המשיך נתניהו והוסיף, "לכן ביקשתי משר המשפטים, בהיוועצות עם היועץ המשפטי לממשלה, לבחון את הצורך להוסיף ברפורמה החדשה כלים ושיפורים שיעצימו עוד יותר את השקיפות, האכיפה והמלחמה בשחיתות".

בנוסף, כחלק מהמגמה, קבלו עובדי מחלקת תכנון ובנייה בעיריית ירושלים הנחיה שלא לסייע בקיצור תהליכים לתושבים בעינייני הבנייה. ההוראה האחרונה עלולה להכביד עוד יותר על הליכי הבירוקרטיה הישראלית הכבדה בתחום הבנייה (לפני הרפורמה) ובפרט בירושלים.