יום שלישי ט"ו בכסלו תשפ"ד 28/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האישיות הבכירה קיבלה 3.5 מיליון ש"ח

מטיוטת כתב האישום נגד איש העסקים, הלל צ'רני - עולה כי היזם של פרויקט הולילנד שילם סכום של 3.5 מיליון ש"ח לאישיות הבכירה בעירית ירושלים, לצורך סיוע לפרויקט שהוביל. להערכת גורמי החקירה, הסיוע שקיבל צ'רני חסך לו מאות מיליוני ש"ח

אהרן שיין, ל' בניסן תש"ע - 14/04/2010 08:09
האישיות הבכירה ש"מעולם לא נטלה אגורה לכיסה" קיבלה 3.5 מיליון על עזרתה בפרויקט הולילנד. 'הארץ' חושף, כי בטיוטת כתב התביעה שהוכנה נגד איש העסקים הלל צ'רני, העצור ב"פרשת הולילנד", נטען כי צ'רני שילם לאיש ציבור בכיר 3.5 מיליון שקלים בין השנים 1994-2002 - בעבור סיוע שהעניק איש הציבור הבכיר לפרויקט הולילנד. טיוטת כתב התביעה טרם הוגשה לבית המשפט.

בטיוטת כתב האישום מפורטים סכומי הכסף שניתנו לכל האנשים בעירית ירושלים ובקרב גופי התכנון שהיה להם קשר לפרויקט – זאת במטרה לקדם את הפרויקט שיזם צ'רני.

לפי כתב האישום: שיטת העברת כספי השוחד הייתה עובדת כך, שבכל פעם שאיש העסקים רצה לתת שוחד, הוא היה רושם צ'ק לפקודת עצמו ומעניקו למקבל השוחד. מקבל השוחד היה פודה את הכספים בתחנות צ'יינג' או בסניפי בנקים.

סכומי השוחד ששולמו סייעו על פי החשד ליזמים להקלות ששוויון מאות מיליוני ש"ח, בין השאר: הקטנת היטל השבחה, הגדלת שטח יחידות הדיור, הקטנת היטלי הפיתוח, הקטנת הגשר שבין פרויקט הולילנד לכביש בגין, שינוי בתכנון החניונים ועוד.

בכתב האישום נכתב כי האישיות הבכירה קיבלה בעבור הסיעו שהעניקה לפרויקט הולילנד סכום של כ 3.5 מיליון ש"ח, זאת לצורך סיוע לדמות הבכירה במערכת הבחירות שהשתתפה בה וכן במימון הגנה משפטית לדמותה הבכירה. לפי הנטען "לולא סיועה של הדמות הפרויקט לא היה מצליח".

לפי הטענה, סכומי השוחד הוענקו באמצעות מתווכים מוכרים בתחום הנדל"ן בירושלים.

מהנדס עירית ירושלים לשעבר, אורי שטרית, חשוד שקיבל שני מיליון ש"ח עבור עזרתו לפרויקט. אולם, בחקירתו טען שטרית, כי קיבל את הכסף כהלוואה וככל הידוע הוא אכן השיב את הכספים לפני כחצי שנה. למרות זאת, במשטרה חושים כי סכומים אלו הם שוחד.