יום ראשון ז' בשבט תשפ"ג 29/01/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מהומה על שפת הים, השבטים חלוקים

במהלך הויכוח על השאלה מי יקפוץ ראשון אל מי ים-סוף, נוצרה מהומה בין השבטים בנימין ויהודה. נחשון בן עמינדב קפץ אל המים והוא בסכנת טביעה. משה מתקדם לעבר המים כשמטהו בידו. בפנים: הפרטים המלאים על המאבק הפנימי בין השבטים

מערכת 'טוג', י"ח בניסן תש"ע - 02/04/2010 10:30
החל משעות הלילה בהם התקדמו בני ישראל לעבר חופו של ים סוף, כציוויו של משה בשם ה', ניצתה התנצחות בין השבטים. כל אחד מהם ביקש להיות זה שיפתח ראשון בכניסה המימית בניסיון לצלוח את הים.

שבט בנימין היה הראשון שביקש לרדת לים ואנשיו החלו להתקדם לכיוון קצה המים הטריטוראלים של סוף. אנשי שבט יהודה שביקשו לעצמם את הבכורה בקפיצה למים ניסו למנוע מאנשי בנימין את הכניסה לים ולעקפם.

במעשיהם אלו הראו לעם קידוש ה' מהו, כיצד כל אחד מבקש לעשות רצון ה' בשלמותו מבלי לדעת מה יעלה בגורלו.

דיווחים סותרים מספרים כי בין השבטים דווקא היה מי שהיסס מעט בנוגע לירידה למים. גורמים מתוך המחנה טוענים כי בעוד כל אחד נותן את זכות הקדימה לחברו וטוען כי אין ביכולתו לקפוץ אל המים הסואנים ולסכן את חייו, נשיא שבט יהודה, נחשון בן עמינדב - גיסו של אהרן הכהן בן עמרם - נראה מזנק אל המים. אלו מציפים אותו עד צוואר והוא בסכנת טביעה.

במקביל, עומד משה ומאריך בתפילה לבורא העולם, למען יינצל העם. עדי ראייה סיפרו כי משה מסיים את תפילתו ומרים את מטהו. הדריכות במקום רבה מתמיד.