יום ראשון ט' בתשרי תשפ"ד 24/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דובר הקבינט המצרי: "בני ישראל אבודים"

קולות מלחמה בוקעים בחדר הישיבות בארמון פרעה. המלך התעשת ושיגר רמז עבה על כוונותיו להפוך את המדבר לשדה קרב: "בני ישראל נבוכים בארץ, סגר עליהם המדבר". במחנה ישראל מביעים רוגע ואמונה: "אנו חונים על פי רצון ה' ורק הוא זה שייקבע את גורלנו"

מערכת 'טוג' י"ז בניסן תש"ע - 01/04/2010 20:30
בפגישת צמרת של כל ראשי כוחות הביטחון המצרים שמע פרעה סקירה ביטחונית מפי שלישו הצבאי וביקש לקבל פירוט מלא על מוכנותו של הצבא המצרי למלחמה.

השר לביטחון פנים אמר כי "ברח העם היהודי" ויש להשיב את הסדר על כנו כפי שהיה בזמן בו ישראל היו עבדים. המשתתפים בישיבה סיפרו לפרעה כי הנזק לרכוש המצרי הינו עצום. "הם ביקשו לשאול מעימנו תכשיטים וכלי כסף, שמלות וחפצי ערך ונתנו להם הכל. עכשיו הם ברחו", התלוננו.

במהלך הישיבה הדחופה, שאינה מן המניין, נשמעו קולות רבים הקוראים לפתוח במלחמה בישראל. השרים הסבירו לפרעה כי יש לזרז את כוחות הביטחון והצבא ולהתחיל ברדיפה אחר בני ישראל הממוקמים לפני בעל צפון. פרעה, שלא היה צריך להשתכנע מן הדברים, אמר כי "בני ישראל נבוכים בארץ, סגר עליהם המדבר", ובכך בעצם הכריז על כוונותיו.

על פי דיווחים זרים, נצפתה תזוזת כלי רכב מלחמתיים בגבול מצריים. קיים סיכוי סביר כי פרעה כבר הוציא את צבאותיו למלחמה בשביל השבת הרכוש המצרי, כבודו האבוד ונקמה בבני ישראל. באם אכן יוציא פרעה את צבאותיו למלחמה, הדבר מעמיד בסכנת הכחדה את כל בני ישראל העבדים המשוחררים שבקושי זכו לטעום מן החופש.

ממחנה ישראל נמסר בתגובה כי הם חונים על פי רצון ה' ורק הוא זה שייקבע את גורלם.