יום שני כ"ה בכסלו תשפ"ב 29/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

החנייה הסתיימה: ממשיכים ל'אתם'

מסע בני ישראל בעיצומו: "ההחלטה ללכת בדרך המדברים - שרירה", כך אומרים גורמים בכירים במחנה. האלפים נעים כעת לכיוון קצה המדבר, שם יעצרו למנוחה נוספת ב'אתם'. בתוך כך, גורמים בממשל המצרי מקיימים התייעצות עם פרעה בדבר משבר העבדים הנוכחי

מערכת 'טוג' י"ז בניסן תש"ע - 01/04/2010 18:00
"ההחלטה ללכת בדרך המדברית ולעקוף את ארץ פלישתים עדיין שרירה", כך אומרים במחנה בני ישראל. לאחר הליכה מייגעת במדבר, עם כמות מוגבלת של מזון ומים, ממשיכים מאות אלפים מבני ישראל לצעוד במדבר כשהיעד הוא ככל הנראה - ים סוף. ערפול וחוסר וודאות במחנה, לאיזו מטרה מתקרבים לים סוף, אף לא אחד מסוגל להסבר.

מרעמסס שבמצרים, יצאו בני ישראל לכיוון סוכות, שם חנו עד ליציאה לכיוון יעד החניה הבא. כתבנו לענייני חוץ מדווח כי המקום הנמצא במדבר, הינו האתר הראשון לאחר מצרים, והוא מרוחק כ-138 קילומטרים לערך מרעמסס. ישנם דיווחים כי שמו של המקום הוא 'סוכות', על שם סוכות שבנו לעצמם בני ישראל במקום, אולם דיווחים סותרים מעידים כי בסך הכל זהו שם האתר ולא מעבר לכך. 

לאחר החנייה והמנוחה שתכניס מעט כוחות במאות האלפים שאך לא מזמן יצאו ממצרים וטרם הגיעו ליעדם, ימשיכו בני ישראל כציווי משה במסעם. השיירה מתקדמת לכיוון קצה המדבר, שם על פי התכנון, יחנו שוב במקום הנקרא 'אתם'.

גורמים בשלטונות מצרים אמרו כי מוכרחים לבדוק את כוונות בני ישראל. לדבריהם, בכירי הממשל מקיימים התייעצויות קדחתניות עם פרעה בהם נידון משבר העבדים הנוכחי.