יום שני י"א בכסלו תשפ"ג 05/12/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

תאורה חדשנית נחשפת במדבר המצרי

ענן מסתורי נוסע לפני בני ישראל ומנחה אותם בדרך המדברית. על פי תמונות הלויין, עם לילה מתחלף הענן בניצב אש ענקי המאיר את המחנה כולו. זהו נס נוסף בשרשרת הנסים הבלתי פוסקת מאז היו עבדים תחת שלטון מצרים. המחזה מדהים, בל יתואר במילים

מערכת 'טוג' י"ז בניסן תש"ע - 01/04/2010 13:00
על פי הצילומים המשוגרים און-ליין, ישירות מחניית ישראל ב'איתם' הנמצא בקצה המדבר, ניתן לראות מחזה מדהים בו הולכים בני ישראל כאשר עמוד ענן מסתורי ענק הולך לפני המחנה, מנחה אותם בדרך המדברית ומגן עליהם מנזקי הדרך. התמונה בה עם ישראל צועד אחרי עמוד הענן הינה מפליאה. כלי התקשורת עטים על הנושא ומנסים לאמת את הידיעה על הנס החדש של ישראל.

כפי הנראה, לא מדובר בענן מקרי או ניסיון ליצירת אשליה. הענן נצפה בבירור כשהוא מכוון את הדרך לפני המחנה ומסיר מכשולים.

עם רדת החשיכה, נראה בתמונות הלווין כי עמוד הענן מתחלף בעמוד אש המאיר את המחנה בלילה המדברי - האפל והחשוך. גורמים צבאיים מעריכים כי לא מדובר בפצצת תאורה חדשנית אלא בנס גלוי, כמו אלו שאירעו למחנה ישראל בתקופה האחרונה. "האלוקים שלהם יכול לעשות הכל", אומר אחד העיתונאים הנרגשים.

הגנה זו יצרה בקרב מחנה ישראל תחושת שלווה ואמונה בבורא העולם. נס זה מצטרף גם לעובדה כי למרות ההליכה הבלתי פוסקת כמעט, עדיין אין תלונות על בצקות ברגליים.

למרות שנראה כי כל דבר כמעט יכול להכריע את המחנה, מתברר כי בני ישראל יצאו ממצרים חמושים והם נכונים למלחמה, אם זו אכן תתרחש. כרגע נותר לצפות לנס הבא.