יום שישי ב' בניסן תשפ"ג 24/03/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גם לתושבי הפריפריה מגיע תשתיות ביוב. העלות 750 מליון ש"ח

תוכנית נרחבת להקמת תשתיות ביוב בעלות של כ-750 מליון ש"ח נמצאת בשלבי קידום. התוכנית תקטין את הפער בין תנאיהם של תושבי הפירפריה לשל תושבי המרכז

יהודה שפיגל, י' בניסן תש"ע - 25/03/2010 17:21
גם לתושבי הפריפריות מגיע ביוב תקין: תוכנית נרחבת להקמת תשתיות ביוב בישובי הפריפריה, בעלות של כ -700 מליון ש"ח הועברה לעיון במשרד ראש הממשלה ובמשרד התשתיות ממתינים לאישורה.

התוכנית המוצעת מיועדת לפתור את בעיות התשתית בפריפריה, לשפר את איכות החיים של התושבים ואת הפגיעה הסביבתית משפכי הביוב. עפ"י תחשיבי המינהל לפיתוח תשתיות ביוב, עלות התוכנית המוצעת – מורכבת מ כ- 750 מיליון ₪, מתוכם כ-30% במענקי מדינה והיתרה בהלוואות מדינה, בפריסה דו-שנתית.

מדובר בחלק מתוכנית כוללת לטיפול, שיפור ופיתוח תשתיות המים והביוב בישראל, בהיקף של כ-2.75 מיליארד ₪, אותה הכין המינהל לפיתוח תשתיות ביוב. התוכנית, שתתפרס על פני 5-7 שנים.

שר התשתיות עוזי לנדאו, שמשרדו גיבש את התוכנית ואף אמור להיות מופקד על יישומה אומר כי " יש לנו אפשרות נדירה להביא ליציבות במשק המים ולהפחית את הזיהום הסביבתי בתוך תקופת זמן קצרה. את ההזדמנות הזו צריך לנצל. ישראל שמה לנגד עיניה מטרה: להשוות את תנאי חייהם של אזרחיה המתגוררים באזורים בעלי עדיפות לאומית לאלה של אזרחי המרכז, ומטרה חשובה לא פחות – לדאוג לסביבה. ישנו קשר בלתי ניתק בין איכות המים אותם אנו שותים, לבין הטיפול בביוב, המחלחל למקורות המים וזורם בוואדיות ארצנו. עלינו לפעול למנוע את זיהום מי התהום והנחלים. תכנית הסיוע המוצעת חיונית לקידום מטרות אלו".

בנוסף, אומר השר "יש בכוונתנו לטפל באופן יסדי בכל מגזרי החברה: תושבי הפריפריה, המועצות האזוריות והמקומיות, המגזר הערבי, החקלאים ועוד.  המדינה חייבת להירתם לכך שתוך פרק זמן ברור ומוגדר, משק המים יתייצב ויוכל לתת פתרונות עפ"י קצב צמיחת האוכלוסייה".

במסגרת המהלך המהפכני, משרד התשתיות הלאומיות מבקש להביא למצב שבו בתוך פרק זמן מוגדר (של כ-5-7 שנים), יתייצב משק המים והביוב בישראל. מבחינה זו, אומרים במשרד, ישראל היא עדיין מדינה בתהליכי התפתחות.