יום חמישי ז' בכסלו תשפ"ג 01/12/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משה רבנו: "לא נצא כגנבים בלילה!"

לחץ אדיר מכיוון בית המלוכה נבלם בסירוב נחרץ של משה, לאפשר לבני ישראל לעזוב עוד הלילה את המדינה. בתגובה אמר משה לפרלמנט המצרי: "האם גנבים אנחנו שנצא בלילה?". קבורת מיליוני הבכורים מתעכבת לעת עתה, חשש כבד להמשך מות הבכורים

מערכת 'טוג' ט"ז בניסן תש"ע - 31/03/2010 21:55
הלחץ המצרי ליציאת בני ישראל ממצרים גובר והולך. בכירי הממשל ועבדי פרעה מנסים לשדל את בני ישראל לפעול בזריזות ולצאת את גבולות המדינה לעבוד את אלוקיהם כרצונם. החרדה ממות הבכורים נותנת את אותותיה, אולם משה, מנהיג בני ישראל, הבהיר נחרצות לפרעה, מלך מצרים, כי בני עמו לא ייצאו ממצרים במהלך הלילה.

מיליוני תושבי המעצמה המצרית, "אינם פותחים בהתארגנות לקבורת בכוריהם, עד אשר יראו את בני ישראל יוצאים מגבולות רעמסס", כך מסרה סוכנות הידיעות 'איפובר'. על פי בקשת פרעה, נמסר לבני ישראל כי עליהם למהר לעזוב את מצרים בה היו כלואים כעבדים, לאחר שבדרך נס ספג פרעה פגיעות קשות מן השמיים.

בתגובה ללחצים אלו אמר משה: "האם גנבים אנחנו שנצא בלילה? אנו נצטווינו מפי הבורא שלא נצא איש מפתח ביתו עד בוקר וכך נעשה". פרעה ששמע את הדברים, הביע את חששותיו מהמשך המוות בבני עמו.

בפרלמנט המצרי מעריכים כי ככל הנראה מדובר בהחלטה אבסולוטית של פרעה, החפץ ביציאה אמיתית של בני ישראל ממצרים. חששו הגדול נשמע בין היתר כאשר אמר למשה ואהרן כי "צאו מתוך עמי, גם אתם, גם בני ישראל". כידוע, משה ואהרן אינם נתונים במאסר העבדות ככל בני ישראל, ובידיהם הזכות להסתובב חופשי במצרים. ציון זה של פרעה המבהיר כי ברצונו שגם הם, המשוחררים, יעזבו את מצרים, מעיד על כוונותיו.

בתוך כך, אנשי בני ישראל, הביעו בשעות הלילה סיפוק רב מהקרבת קרבן פסח והישועה הקרובה.