שבת כ' בשבט תשפ"ב 22/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ניסיון לאיסוף בני ישראל לרעמסס

"על בני ישראל הפזורים במדינה להתאסף במהירות האפשרית ברעמסס", כך עובר כעת כרוז במחנה. על פי התכנון, בעוד מספר שעות, לאחר ריכוז כל 600,000 הגברים לצד הנשים והטף, תחל היציאה הגדולה ממצרים

מערכת 'טוג' ט"ז בניסן תש"ע - 31/03/2010 20:30
מאות אלפי יהודי מצרים נערכים בשעה זו ליציאה המונית מן המדינה. זאת, בעקבות הכרזתו הדרמטית של פרעה מלך מצרים על גירוש בהול של בני ישראל מארצו. בשעה זו מתבצע ניסיון לאסוף את כל בני ישראל המפוזרים במדינת גושן שבמצרים לבירה - רעמסס.

על פי התכנון, יתאספו בני ישראל בעיר רעמסס הסמוכה לפיתום, משם יצאו את שערי מצרים כפי שדרש פרעה. צו זה של המלך, בא כאמור בעקבות המכה הניצחת והאחרונה לעת עתה, שהמיט עליו הקדוש ברוך הוא, בה מתו כל בכורי מצרים. "צאו מהמדינה, כולם מתים בגללכם", הטיח מוקדם יותר פרעה במשה.

עוד אמר פרעה, כי בני ישראל ייקחו עמם את צאנם ובקרם. "כאשר תעבדו את אלוקכם, תברכו גם אותי", התחנן. בני העם המצרי מסייעים לפרעה בהפעלת לחץ על בני ישראל לזירוז היציאה ממצרים.

מספרם של האנשים המתעתדים לצאת ממצרים הינו עצום ורב. על פי הערכות, מספרם של הגברים מגיל עשרים ומעלה עומד כעת על כ-600,000 איש, זאת מבלי לחשב את מספר הנשים והטף. יציאה שכזו מצריכה לוגיסטיקה רבה ולא ברור כיצד ישרדו בני ישראל במדבר.