יום חמישי ז' בכסלו תשפ"ג 01/12/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מצרים רבים הגישו בקשה לגיור

אלפי מצרים נלהבים מעוניינים לצאת ממצרים עם בני ישראל: "אנו נהיה גאים להיות גרים לצד ישראל". חשש מגיס חמישי בעתיד, שיפורר את בני ישראל מפנים

מערכת 'טוג' ט"ז בניסן תש"ע - 31/03/2010 19:00
עצמתו וידו החזקה של אלוקי ישראל ממשיכם לעורר גלים במצרים: עובדי אלילים רבים מוותרים על אמונותיהם השונות ובוחרים להצטרף לעם היהודי שהשתחרר מעבדותו בשעות האחרונות.

העם המצרי סופג מכה מוראלית קשה נוספת עם עזיבתם של תושבים רבים, ביניהם חרטומים מפורסמים, את גבולות המדינה. גורם בכיר ברשות המצרית סיפר ל'טוג' כי הוא מצא את אחד מקרובי משפחתו בעיצומה של אריזת ביתו לקראת נטישה מוחלטת.

המצרים הרבים נראו מסתודדים בסמוך לבני ישראל יוצאי מצרים, שכלל לא הופתעו לגלות את האהדה מצד בני האומה שאך אתמול הייתה להם למושל. "אחרי שרואים נסים כאלו גלויים, זה צפוי ביותר", אומר אחד היוצאים.

תערובת האומות מבקשות להתגייר ולהצטרף לעם ישראל כגרים, וזוכים כאן לכינויים 'ערב רב' או 'אספסוף' - על שם שנתאספים סביב. "זה מדהים להיות חלק מהעם המופלא הזה שזכה לניסים כל כך גלויים", מסכם מג'דה - מחשובי חרטומי מצרים לשעבר - שנטש אף הוא את משרדו וכשפיו ובא להתלוות לעם ישראל במסעו.

למרות הגישה החיובית כלפיהם, יש מי שמביע חשש קל שבעתיד לא יחזיקו הללו מעמד ויהיו מעין גיס חמישי שיוכל לפורר את בני ישראל מבפנים. כך או כך, העם היוצא יזדקק כעת לעזרה רבה, כאשר אפילו התנורים נסחבו על גבם תוך כדי עיסוק בבצק לבל יחמיץ.