יום רביעי י"ז בשבט תשפ"ב 19/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משקופי העבדים נמרחים בדם

בני ישראל העבדים, עומדים משתאים למול הנסים הרבים שאירעו עמם בימים האחרונים. בשעות האחרונות הם עובדים באינטנסיביות למריחת דם על משקופי בתיהם. לדברי המצרים מדובר במעשה כישוף שיוביל להמשכו של גל את האסונות הפוקדים את הממלכה

מערכת 'טוג', ט"ז בניסן תש"ע - 31/03/2010 10:00
בשעה זו מורחים בני ישראל בדם את משקופי דלתות בתיהם ואת מזוזותיהם. את ההסבר למעשה זה תולים בני ישראל, באמירתו של משה בן עמרם.

"מצווה", כך מכנים היהודים את הציווי לקחת שה, להקריבו, לאכלו ולמרוח את דמו על משקופיהם. "זו מצווה ראשונה, ככל הנראה, בסדרה של מצוות רבות שיבואו", אומר ברגש אחד מזקני העם, לאחר שצבע את המשקוף ונערך לאכילת הקרבן.

שנים מתישות של עבדות וסבל ניכרים על פניו, אך הוא שמח וטוב לב. "אנו דאוגים מעט, אך סמוכים ובטוחים שמן השמיים יעזרו לנו", אומר ל'טוג' ומביע תקווה לעתיד טוב יותר.

בידו הוא נטל אגודת אזוב, טבל אותה בדם הקרבן ומרח על המשקוף. לדבריו, סימן זה אמור להצילו בשעות הקרובות באופן שעדיין אינו ברור.

"יש פה כישוף שהם עושים לנו", מתלונן אחמד, אחד השכנים המביט באימה בדם המרוח על פתח בית היהודי. הוא מגרד בראשו ונאנח. "נראה לי שעדיין יש כינים". עיניו מתרוצצות בחוריהן והמראה החדש בו המצרים אחוזי אימה מאלו שאך לא מזמן הוכו והושפלו על ידיהם - הופך להיות דבר של קבע.

לעת עתה, כל העם הישראלי, צאצאי יעקב, עומדים משתאים למול הנסים הרבים שאירעו עמם בימים האחרונים. הם מצפים לקראת הבאות וסקרנים לדעת מה יעלה בגורלם לאחר מריחת הדם. אך עדיין, דאגה אחת פועמת בלב כולם, עד מתי תימשך העבדות הזו?