יום רביעי י"ז בשבט תשפ"ב 19/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בני ישראל חוגגים – המצרים מושפלים

עם תום ההכנות, נערכים כעת ברחבי גושן להקריב קרבנות ולאוכלם, כפי ציוויו של משה בן עמרם, מנהיגם של עם ישראל במצרים. כתב 'טוג' הצטרף לחבורה ומגיש רשמים

מערכת 'טוג', ט"ז בניסן תש"ע - 31/03/2010 11:45
לפני שעה קלה נראו קבוצות של אנשי בני ישראל, עבדי פרעה במצרים, צובעים את משקופיהם בדם. כעת, הם אוכלים את הקרבן אותו הקריבו לה' אלוקיהם. הם נצפים אוכלים בחיפזון כשמותניהם חגורים, נעלי הליכה על רגליהם ומקלם בידם - כאילו מתכוונים לצאת להליכה ארוכה - למרות שהם אסורים.

הכל החל עם ציוויו של משה רבינו, כפי שדווח ב'טוג',  לפיו על כל בית-אב לקחת שה ולשמרו ארבעה ימים עד אשר יוקרב. כעת, החבורות האוכלות את הפסח, לא אוכלות אותו מבושל - אלא צלוי - כפי שציווה ה'.

ריח הצלי מרחף בכל מצרים ומתפשט יחד עם העשן המיתמר ברחבי המדינה. מצרים רבים מביטים בעינים כלות ואינם יודעים את נפשם. אליליהם נשרפים באש והופכים למאכל על ידי העבדים העבריים.

כל זה מצטרף לגל האסונות הרודף את מצרים בימים אלו, לאחר משבר המים בו הפך הנילוס לדם, צפרדעים שהציפו את הארץ, חיות שטרפו בכל מקום ומגוון רחב של אסונות "טבע". מראה העבדים המקריבים את השה ה"קדוש", מסמן אולי את תחילת הסוף של האימפריה המצרית. היהודים חוגגים, המצרים מושפלים.

הסועדים משתדלים לסיים את הקרבן עד תומו, משום שעל פי ציוויו של משה, בשם האלוקים, אין להותיר ממנו דבר. כמו כן, האוכלים נזהרים לא לשבור את עצמות הקרבן. "כל מה שיוותר מן השה עד הבוקר ניאלץ לשרוף באש", מסביר אחד מראשי המשפחות.