יום רביעי י"ז בשבט תשפ"ב 19/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הלם במסדרונות הפרלמנט במצרים

מאות אלפי כבשים נקשרו למיטות בני ישראל בכוונה לשחטם ולהקריבם הלילה. "לא נשתוק לנוכח קשירת אלוהינו בצורה כזו", אומרים גורמים בארמון המלוכה הפרעוני. גורמים פשרניים במחנה ישראל אומרים כי יש לנהוג בממלכתיות ולכבד את חוקי המדינה

מערכת 'טוג' ט"ז בניסן תש"ע - 31/03/2010 08:00
הקרבת קרבן התודה על ידי בני ישראל מתסיסה את המצרים הטוענים לפגיעה ברגשות הדת. גורם בכיר בלשכתו של פרעה ל'טוג': "נטיל סנקציות נוספות על הישראלים".

מהומת העבדים מול השלטון נמשכת במלוא עצמתה. מאות אלפי הכבשים שהוכנו לשחיטה, גרמו לתדהמה מרובה בקרב ארמון המלך פרעה.

תחילתה של הפרשייה לפני ארבעה ימים, כאשר משה בן עמרם, מנהיג בני ישראל, מצווה על בני עמו לקחת שה ולשמרו עד לי"ד בחודש. במשך ארבעת הימים, קשרו היהודים את הקרבנות הרבים למרגלות מטותיהם. בזה ניתן האות לדרמה של ממש המתחוללת בכל שכונות העיר.

השה, כידוע, הוא אלוהיהם של עובדי האלילים המצרים. בראותם את מושיעיהם עקודים למיטות היהודים ופועים בקול, פתחו במחאה ואיימו לבצע פרעות בכל מאמיניו של משה בן עמרם. "לא ייתכן שהעבדים הללו יעשו ככל העולה על רוחם ובית המלוכה ישתוק", אמר נכורע, יועץ פרעה לענייני דת ועבדים, בשיחה עם 'טוג'.

גורמים פשרניים במחנה ישראל אמרו כי הקרבת הקרבן הינה פרובוקציה העלולה לגרום להצתת אש מיותרת. לדבריהם "במצב הרגיש הלזה יש לנהוג בממלכתיות ולכבד את חוקי המדינה". למרות אי הוודאות השורר בגושן וסביבותיה, אמרו בני ישראל, כי הם מאמינים בבורא העולם, הק-ל האמיתי, "כשם שעזר עד עתה, כך  יביא לסיום מאות שנים של עבדות", אמרו.

הצעות רבות של תושבי מצרים שהתחננו "לפדות" את אלוהיהם תמורת זהב וכסף נדחו על ידי הנאמנים לציווי ה', שלא וויתרו על המצווה בעבור שום הון שבעולם.