יום רביעי י"ז בשבט תשפ"ב 19/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ניסיון פגיעה במעמד קצירת העומר

שני פעילים מתנועת ה"צדוקים" נמלטו בשעה שניסו לפגוע במעמד שלטענתם הכפרנית אינו מתבצע במועדו, לאחר שנבלמו על ידי אלפי המשתתפים. "פרסום דבר הקצירה יהיה גדול כ"כ, שמזימתם להטעות את העם בדבר תאריך הקצירה תיכשל", מבטיח פרסומאי בכיר

מערכת 'טוג' ט"ו בניסן תש"ע - 30/03/2010 21:45
ניסיון מכוון לפגיעה במעמד קצירת העומר הנערך בשעה זו נבלם על ידי אלפי המשתתפים באירוע. שני פעילי ה'צדוקים' שניסו לבזות את המעמד נעצרו על ידי המשתתפים, אך הצליחו ברגע האחרון לחמוק מידיהם ולהימלט.

כמידי שנה, בזמן קצירת העומר מתעוררת תסיסה רבה בקרב פעילי ה"צדוקים" המנסים להרוס את אירועי הקצירה בתואנה כפרנית על שגיאה בתאריך קיום הקצירה וההקרבה.

לדבריהם, "בתורה נכתב ממחרת השבת וזה לא נשמע כמו אחרי פסח אלא אחרי שבת הבאה". הם מתעלמים לחלוטין מתאריך המצווה האמיתית החל כאמור ממחרת יום ראשון של פסח, נוהגים בטיפשות ואינם מאמינים בתורה שבעל פה.

על מנת שלא יצליחו ליצור בלבול בעם, קראו גדולי הדור שליט"א להמונים לצאת מביתם ולבוא אל מעמדי הקצירה. "ברגע שבכל הארץ שומעים שכעת זמן הקצירה, אין מי שייטעה ויחשוב כמותם", מסביר מנשה, תושב טבריה, מבאי המעמד.

השנה, זכו תושבי הצפון לביקור רב רושם של רבבות העם, בשל הבעיה החקלאית הנעוצה באדמות סביב ירושלים - כפי שדווח ב'טוג'. למרות מזג האוויר השורר באזור, נוצר עומס גדול בדרכים המובילות אל השדה וגם ברגעים אלו הנהירה נמשכת.