יום שני י"א באב תשפ"ב 08/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

קציר העומר הועבר לצפון

המעמד המתקיים מדי שנה בסמוך לירושלים, שם מבכרים השעורים תחילה, הועתק לצפון בשל העובדה כי שם ביכרה הקרקע להקדים ולתת את פירותיה לשנה זו. כתב 'טוג' העביר את הלילה בשדה בצפון הארץ ומגיש רשמים מהשטח: "אני מחכה לבוא מחר לבית המקדש"

מערכת 'טוג' ט"ו בניסן תש"ע - 30/03/2010 21:00
בשל בעיה חקלאית, לא מתקיים השנה קציר העומר סמוך לירושלים אלא בצפון - כך מדווח כתב 'טוג' בעיר המקדש.

כידוע, סיבת לקיחת קרבן העומר בכל פסח מן הקרוב לירושלים, היא מפני שבאזור זה מבכרים השעורים תחילה. השנה, לא זכו החקלאים במחוז ירושלים לסייעתא דשמיא ושדותיהם ביכרו מאוחר מדי, מה שנתן את זכות הקדימה לתושבי הצפון, שם החלה הצמיחה הראשונית.

בטקס רב משתתפים עמדו הקוצרים ופתחו בקצירת העומר. שלושה אנשים, שלושה קופות ושלושה מגלים. אלו הם המרכיבים של קצירת העומר. "בא השמש?", שואל הקוצר את העומדים סביבו ושומע מהם תשובת 'הן'. שאלה זו, כמו אלו שיבואו אחריה, יישאלו שלושה פעמים. "אקצור?", הוא שואל שוב. 'קצור' משיבים כולם והתרגשות ניכרת על פניהם גם בשעה חשוכה זו.

נחמיה, שרקד ופיזז במרכז השדה, מסכם את האירוע ל'טוג': "זה מדהים כיצד אנחנו בעצם מודים לאבא שבשמיים על המזון שנתן לנו. תבינו, זה לא סתם ככה נופל לחם מהשמיים, מישהו דואג לנו למעלה, אני כבר מחכה לבוא מחר לבית המקדש להקרבה".

כפי שדווח, עם תחילת הלילה החלה הקצירה. כעת קולים, דשים וטוחנים את הסולת שתוקטר מחר על גבי המזבח עם שמן ולבונה.