יום שלישי ט"ז בשבט תשפ"ב 18/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

'טוג' מגיש פרויקט מיוחד: "כאילו הוא יצא"

כיצד היה נראה העולם אילו מערכות התקשורת היו קיימות כבר בזמן יציאת מצרים? אין צורך בהרבה דמיון, התורה וחז"ל מלמדים אותנו את שאירע לאבותינו ולנו

מערכת 'טוג' י"ד בניסן תש"ע - 29/03/2010 08:00
"מדיווח שהגיע כעת ממצרים נמסר כי פרעה נועד בשעה זו עם מקורביו בשאלת ההקלות לעבדים מבני ישראל הבונים את פיתום ורעמסס".

כיצד היה נראה העולם אילו היו קיימות בו מערכות התקשורת בזמן יציאת מצרים. לנו, צאצאי היוצאים ממצרים, אין צורך בהרבה דמיון. התורה וחז"ל מלמדים אותנו ומשרישים בנו את מצוות זכירת יציאת מצרים. חורטים בנו את שאירע לאבותינו. לאבותינו ולנו.

על מנת "לחיות", את רגעי לידתו של עם ישראל בפסח, ואת התהוות האירועים שנכרכו בצאת העם מעבדות לחירות, מצאה מערכת 'טוג' לנכון לעמול ולהשקיע בפרויקט חג, בו יחליפו דיווחים ישירים ממצרים, וגם מזמנים מאוחרים יותר, את החדשות האקטואליות.

במשך ימי החג, נביא בפני הגולשים את הידיעות המרתקות שיביאו את סיפור יציאת מצרים, החל מלילי הסדר הראשון, עבור בהכנות המרגשות ליציאת מצרים, הדראמה הפוליטית בארמון פרעה, ההליכה במדבר עם עמוד הענן, וכלה בקריעת ים סוף. כמו כן, נביא בפניכם את תיאורי קצירת העומר לקראת הקרבת קרבן העומר בבית המקדש.

הידיעות המבוססות על המופיע בתורה, בגמרא, דברי חז"ל ומדרשים, ייכתבו באופן חדשותי מובהק ולפיכך פעמים רבות יהיו מתומצתות ונטולי רגשות.

אנו תקווה כי תשכילו להפיק מפרויקט זה את הנאת החג המושלמת, בד בבד עם ההרגשה, כאילו אתם – יצאתם ממצרים. 

אנו מאחלים לכם ולנו, שנזכה ללמוד מן ההסטוריה שלנו כעם, את העתיד הצפון לנו. כמאמר החכם: ערכה של ההסטוריה אינה בכך שאנו יכולים לקרוא בה את העבר, אלא בכך שאנו יכולים לקרוא בה את העתיד.