יום שישי ב' בניסן תשפ"ג 24/03/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משרד הרווחה מחלק 4.4 מיליון ש"ח לצורך חלוקת סלי "קמחא דפסחא"

משרד הרווחה יחלק 4.4 מיליון ש"ח ל- 61 עמותות לצורך חלוקת סלי מזון "קמחא דפסחא" לערב פסח תש"ע. שוויו של כל סל מזון - לפחות 150 ש"ח .השר הרצוג מקווה שהממשלה תגדיל את התמיכה בשנה הבאה

אהרן שיין, ח' בניסן תש"ע - 23/03/2010 18:07
הרצוג: "התוכנית לבטחון תזונתי עליה הגענו להבנות עם האוצר תשנה באופן מהותי את הסיוע לנזקקים לבטחון תזונתי . אני מאמין כי בפסח הבא סכום הסיוע יהיה גבוה לעין ערוך ויאפשר לרבים מאזרחי ישראל לקבל סיוע באופן שוטף ולא נקודתי ".
 
ועדת התמיכות של משרד הרווחה והשירותים החברתיים, שמונתה על ידי שר הרווחה, יצחק הרצוג, תחלק 4.4 מליון ש"ח ל- 61 עמותות וארגונים, לצורך מימון חלוקת סלי מזון "קמחא דפסחא" לנזקקים לשנת תש"ע.

מבחני התמיכה לחלוקת הסלים, נקבעו לפי תנאי סף שוויוניים לזכאות ואמות מידה שוויוניות של נזקקות. ממשרד הרווחה נמסר, כי 95 עמותות הגישו בקשה לקבלת תמיכה, ומתוכן 61 עמדו במבחני התמיכה ויקבלו כאמור, סיוע בגובה 4.4 מליון ש"ח.
 

משרד הרווחה קבע לעמותות קריטריונים לקבלת תמיכה ובהם: הצגת אישור ניהול תקין; התחייבות לחלק סלי מזון ל- 200 משפחות לפחות בשווי של 150 ₪ לפחות לכל סל; לפחות 2/3 מתקציבם מיועד לתחומי רווחה; מוקדי חלוקת מזון נגישים לנכים וכן הגשת כל המסמכים הנדרשים.

שר הרווחה הרצוג בירך על קבלת התכנית: "התוכנית לביטחון תזונתי עליה הגענו להבנות עם האוצר, תשנה באופן מהותי את הסיוע לנזקקים לביטחון תזונתי". הרצוג מקווה שבשנה הבאה תגדל התמיכה הממשלתית בעמותות המזון, "אני מאמין כי בפסח הבא סכום הסיוע יהיה גבוה לעין ערוך ויאפשר לרבים מאזרחי ישראל לקבל סיוע באופן שוטף ולא נקודתי ".