יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22/04/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חופי הכינרת חוזרים לציבור!

שלב נוסף במאבק איגוד ערים כינרת לפתיחת החופים לציבור הרחב מגיע לשיאו. מחר יוסרו המכשולים של גופים פרטיים שחסמו את הגישה לכינרת לציבור הרחב

ראובן שטיין, ו' בניסן תש"ע - 21/03/2010 19:51
שלב נוסף במאבק איגוד ערים כינרת לפתיחת החופים לציבור הרחב מגיע לשיאו . מחר (ב') יוסרו המכשולים של גופים פרטיים שחסמו עד כה את הגישה לכינרת לציבור הרחב.

במסגרת תהליך פתיחת החופים לציבור הרחב, יעלו הדחפורים והטרקטורים של איגוד ערים כינרת ורשות ניקוז ונחלים כינרת במספר חופים מרכזיים בכינרת, יסירו המחסומים והשלטים שהיוו עד כה סמל לגזילת החופים מהציבור.

במהלך חג הפסח, החופים שנפרצים בימים אלו, כורסי, חלוקים ולבנון, יהיו פתוחים בחינם לציבור. כמו כן, יורחבו דרכי הגישה ויוכשרו מקומות חניה לציבור הנופשים וזאת בכדי לאפשר לכל מי שמעוניין לחנות עד כ-200 מטר מהחוף ולהיכנס ללא תשלום.

מחר החל מ- 8:30 בבוקר יחל הליך הפריצה לחופים בליווי אנשי רשות ניקוז ונחלים כינרת, צוותי הנדסה ואבטחה.

רקע כללי:

איגוד ערים כינרת הוקם לפני כשנה במסגרת חוק מיוחד שחוקק לעניין זה בכנסת באפריל 2008 וזאת במטרה להסדיר את הטיפול בחופי הכינרת בראייה כוללת ואחידה, תוך הגברת הפיקוח והאכיפה.

אחת ממטרות האיגוד היא להסדיר את ניהול חופי הכינרת ולעלות את רמת סל השירותים לרווחת ציבור הנופשים. רשות ניקוז ונחלים כינרת היא הזרוע הביצועית של האיגוד. האיגוד נמצא כעת בתהליך מתמשך של החזרת ניהול חופי הכינרת לניהול ציבורי תקין.

כמו כן, נערכת רשות ניקוז ונחלים כינרת להסדרת שירותי הצלה בחופים שיופעלו על ידה בכינרת. במהלך החודשים האחרונים קיימה הרשות מהלכים משפטיים וחוזיים מול מפעילי החופים.

האיגוד נמצא כעת בתהליך מול משרד הפנים להשלמת תהליך אישור חוק עזר המתייחס לדמי חניה בחניוני החופים. החוק יבטיח תשלום מופחת, על פי שעות שהייה, וזאת לא כפי שהיה נהוג עד כה, במחיר קבוע וגבוה וללא קשר למשך השהייה בחוף.