יום שלישי ה' בכסלו תשפ"ג 29/11/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שר התיירות: בקרוב יבוטל הצורך בוויזה לכניסת ישראלים לאוקראינה

בשורה לאלפי המתפללים באומן: שר התיירות מיסז'ניקוב, הודיע הבוקר כי בקרוב יבוטל הצורך בוויזה לישראלים המעוניינים להיכנס לאוקראינה

אהרן שיין, ו' בניסן תש"ע - 21/03/2010 15:34
בקרוב יבוטל הצורך בוויזה לכניסה של ישראלים לאוקראינה. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, ייצא מחר (שני), לסבב שיחות ומפגשים עם בכירי הממשל, תעשיית התיירות והקהילה היהודית באוקראינה. ביום רביעי צפוי לפתוח שר התיירות מיסז'ניקוב, את הביתן הישראלי ביריד התיירות – UITT, אשר יתקיים בקייב עד יום שישי.
 
בעקבות ההחלטה שקיבלה הממשלה במהלך החודש שעבר, על פתיחה במו"מ עם ממשלת אוקראינה בדבר ביטול חובת הוויזה לתיירים, ייפגש השר מיסז'ניקוב בימים הקרובים עם בכירי השרים באוקראינה ובהם: שר החוץ, קונסטנטין גרישינקו, שר האוצר פיודר יארישנקו ושר התיירות והתרבות של אוקראינה, מיכאל קוליניאק. מיסז'ניקוב  ידון עמם בנושא, זאת בהמשך לדיון בעניין שהתקיים בשבוע שעבר בעת ביקורה של משלחת משרד החוץ האוקראיני בישראל.
 
יצויין, כי סגן שר החינוך, ר' מאיר פרוש, דאג רבות לקידום יוזמה זאת, למען רווחת אלפי החסידים שנוסעים לאומן, ברדיצ'ב ולעוד עשרות ציונים קדושים ברחבי אדמת אוקראינה.

השר מיסז'ניקוב מצידו מעוניין לקדם את היוזמה בעיקר כדי להביא לעלייה בתיירות מאוקראינה לישראל. בהקשר לכך אמר היום מיסז'ניקוב, כי "בשוק האוקראיני קיים ענין וביקוש גדול לבקר בישראל, אך הצורך לקבל אשרת תייר מונע מתיירים רבים מלממש רצון זה".
 
"למרות פעילות המשרד והביקושים המעודדים, רק 73,500 תיירים מאוקראינה ביקרו בישראל בשנת 2009, בשל חסם הוויזה והמשבר הכלכלי העולמי", ציין השר והוסיף, כי "כעת, כאשר מרבית מדינות העולם מתאוששות מן המשבר הכלכלי, זה הזמן הנכון להסיר חסמים המונעים את הגדלת תנועת התיירות לישראל: כשכל 100,000 תיירים מייצרים כ- 4,000 משרות חדשות, רובן בפריפריה ותוספת הכנסה של כ-120 מיליון דולר למשק בשנה – הרי שמדובר בהפסד גדול ומשמעותי למשק ולתדמית המדינה".
 
שר התיירות ייפתח ביום רביעי את הפעילות בביתן הישראלי ביריד התיירות UITT, אשר יתקיים בקייב עד ליום שישי. ביריד צפויים לבקר 15,000 איש ויציגו בו למעלה מ-750 מציגים מ-71 מדינות. במהלך ימי היריד אמורים שר התיירות ונציגי משרדו, לפגוש את נציגי תעשיית התיירות באוקראינה, ראשי הקהילה היהודית ונציגי התקשורת - במטרה להרחיב את הפעילות התיירותית מול ישראל.
 
כ-16 מיליון תיירים אוקראינים (מתוך 47 מיליון אזרחים), בחרו לצאת מאוקראינה לחופשות בשנת 2008. היעדים המבוקשים ביותר במזרח התיכון על ידי התיירים האוקראינים הינם - מצרים וטורקיה, שבהן אין צורך בוויזה. מתחילת השנה ביקרו בישראל למעלה מ- 12,000 תיירים מאוקראינה - גידול של 93% לעומת השנה שעברה, וירידה של 46% לעומת שנת 2008.