יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שקט מתוח במזרח ירושלים בנתיים השוטרים חסרי מעש

חנוכת בית כנסת החורבה מתנהלת תחת אבטחה כבדה הכוללת קרוב ל-4,000 שוטרים והשקט נשמר. בתנועה האיסלמית מדווחים על אלפי מוסלמים העולים לירושלים

יהודה שפיגל, כ"ט באדר תש"ע - 15/03/2010 18:55
חנוכת בית כנסת החורבה בעיר העתיקה בירושלים, מתנהלת כעת תחת כח אבטחה כבד הכולל אלפי שוטרים שגויסו לעמוד על המשמר בכל אזור העיר העתיקה. החשש מפני מהומות שיתעוררו על רקע המתיחות בין יהודים לערבים בתקופה האחרונה, הביאו להיערכות מוגברת של המשטרה, כדי לבלום כל ניסיון של הפרת הסדר.

בחלקה המזרחי של ירושלים פרוסים כעת כמעט 4,000 שוטרים, זאת למרות שאין בידי המשטרה כל התרעות ממוקדות על כוונות להפרת הסדר.

כעת שורר שקט מוחלט באזור, זאת למרות שהתנועה האסלאמית הוציאה עשרות אוטובוסים מלאים בערבים מוסתים, לירושלים. לדברי המארגנים, המשטרה עיכבה בדרך כמה מהאוטובוסים ודרשה מהם לשוב על עקבותיהם. אך דובר התנועה עו"ד זאהי נוג'ידאת אומר "זה לא יעזור לאף אחד, מסגד אל אקצה הוא אחד המקומות הכי קדושים לאסלם, ואף אחד לא יפריע לנו להמשיך ולעלות אליו. נוג'ידאת מוסיף, כי "הקריאה לעלות להר הבית, לא כוונה דווקא להיום, אנחנו קוראים לאנשים לעלות לאל אקצה, בכל יום מימות השנה, עזרנו ונמשיך לעזור לכמה אנשים שרוצים להגיע למסגד, והם יעשו זאת מתי שהם ירצו.

במשטרה מאשרים, כי אכן עצרה המשטרה אוטובוס ודרשה מנוסעיו לחזור על עקבותיהם, עם זאת, אומרים במשטרה, כי מדובר באוטובוס אחד בלבד. יתר ההסעות שעלו לירושלים לא עוכבו.

וגם הבדואים מצטרפים למאבק. ח"כ טאלב א- סאנע אמר היום לתקשורת כי גם בקרב הבדואים קיימת היענות להגיע לאל אקצה, כפי שלא הייתה מעולם. יש כאן הצטברות של מספר גורמים, שהחלו בצירוף  קבר רחל ומערת המכפלה לרשימת אתרי המורשת, המשיכה בפינוי פלסטינים משכונת שייח ג'ראח, הרחבת התנחלויות בירושלים וחנוכת בית הכנסת החורבה הצפויה כיום. הדברים הללו גורמים לבדואים לחוש את עומק הסכנה לקיומו של מסגד אל אקצה והם מצטרפים להשפיע. לדבריו, אל אקצה אינו רק סמל דתי, הוא גם סמל לאומי.