יום שישי ב' בניסן תשפ"ג 24/03/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הדרכון אבד? שלם 650 ש"ח

עלות הנפקת דרכון חדש לאחר שאבד או הושחת יעלה 650 שקלים, בניגוד להצעה קודמת שעמדה על 1000 שקלים. המחיר עלה כדי שלא תזלזלו בדרכון שלכם

ראובן שטיין, כ"ט באדר תש"ע - 15/03/2010 14:09
לאור דרישת יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, עלות הוצאת דרכון לאחר שאבד או הושחת יעלה 650 שקלים, במקום 1,000 שקלים בהצעה הקודמת. עד לאחרונה, הסכום לחידוש הדרכון שאבד או הושחת עמד על 250 שקלים בלבד.

עלות הנפקת דרכון חדש לאחר שאבד או הושחת יעלה מעתה 650 שקלים. זאת, לאחר שבהצעה הקודמת סוכם כי המחיר יעלה מ-250 שקלים ל-1,000 שקלים, על מנת להרתיע את מחזיקי הדרכונים ולגרום להם לשמור על דרכונם כעל בבת עיניהם.

הסכום שנקבע הוא על פי הסיכום שנערך בין נציגי משרד הפנים עם מנהל ועדת הכספים, לאור דרישת יו"ר ועדת הכספים בדיון קודם, להפחית את העלות המופרזת לסכום הגיוני יותר. 

ח"כ גפני אמר כי אמנם יש לגרום לכך שהאזרחים ישמרו על הדרכונים ולא יאבדו או ישחיתו אותם, אך עם זאת, קורה לעיתים שנאבד הדרכון ואין היגיון לקבוע תעריף כה גבוה וקנס כה משמעותי על אובדן הדרכון.

נציגי משרד הפנים אמרו כי השר הגיע הבוקר להחלטה על הפחתת הסכום בעקבות דרישת וועדת הכספים להפחית את הסכום הכולל על האזרח. ההסדר החדש יחול למשך שנתיים וח"כ גפני קבע עוד כי לפני חידושו בסוף 2011 יבואו שוב נציגי משרד הפנים לדיון בועדת הכספים.