יום שלישי ה' בכסלו תשפ"ג 29/11/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הרמטכ"ל מבקר היום בטורקיה

התפתחות ביחסי ישראל-טורקיה: הרמטכ"ל אשכנזי יתארח היום באנקרה בכינוס של נאט"ו בראשות הרמטכ"ל הטורקי. אשכנזי עם עמיתו הטורקי ועם שר ההגננה של טורקיה

אהרן שיין, כ"ט באדר תש"ע - 15/03/2010 11:06
בצל המשבר ביחסי ירושלים – אנקרה, יצא היום הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, לביקור בטורקיה. מטרת הביקור היא השתתפות בוועיה אזורית שלנאט"ו שמארחת טורקיה, אולם במסגרת הביקור ייפגש הרמטכ"ל גם עם עמיתו הטורקי הגנרל אילקר באשבוע. ועם שר ההגנה הטורקי, ושדי גונול.

כינוס נאט"ו שיתקיים היום באנקרה יעסוק בנושאי טרור ושיתוף פעולה בינלאומי. הכנס יהיה בראשותו של רמטכ"ל צבא טורקיה וצפויים להשתתף בו מפקדי נוספים של צבאות חברות ברית נאט"ו.

הרמטכ"ל אשכנזי צפוי להניח זר באנדרטת שעל קברו של אתא טורק - "אבי האומה הטורקית".

ביקורו של הרמטכ"ל נחשב לבעל חשיבות רבה - מאז סוף 2005 לא ביקר רמטכ"ל ישראלי בשטח טורקיה. הדברים מקבלים משנה תוקף עקב ההידרדרות הגדולה ביחסי ישראל-טורקיה שהחמירה במיוחד לאחר מבצע "עופרת יצוקה", שגרר תגובות גינוי חריפות במיוחד כנגד ישראל ממשלת טורקיה.

החרפה נוספת נרשמה ביחסים בין המדינות, עקב השפלתו של השגריר הטורקי בישראל, אחמט אוגוז צ'ליקול, שבפגישת נזיפה עם סגן שר החוץ, דני איילון, הושב על כיסא נמוך לעיני התקשורת.