יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

כמה ישראלים מטיילים במרוקו?

על פי נתוני "ימבטבע", כ-13,000 מטיילים ישראלים יוצאים למרוקו מדי שנה, מתוכם כ-10,000 בטיולים מאורגנים וכ-3,000 בטיולים פרטיים. וכמה הענף מגלגל?

ראובן שטיין, כ"ג באדר תש"ע - 09/03/2010 19:21
הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו בחרה בחברת התיירות "ימבטבע" כגוף המקצועי בישראל בענף התיירות למרוקו. חברת התיירות "ימבטבע" נחשבת לגדולה בישראל מבין חברות המוציאות טיולים למרוקו. על פי נתוני החברה, כ-13,000 מטיילים ישראלים יוצאים למרוקו מדי שנה.

הנתונים מצביעים עוד על כ-10,000 מטיילים ישראלים היוצאים מידי שנה למרוקו בטיולים מאורגנים ועל כ-3,000 מטיילים ישראלים היוצאים מידי שנה ליעד זה בטיולים פרטיים.

החברה מדווחת על עלייה בטיולים של כ-35% ביחס ל-2009, המתקרבת מבחינה מספרית לנתוני שנת 2008, אשר נתפסה בענף התיירות למרוקו כשנה חזקה. שוק זה נאמד בכללותו בכ-10-12 מיליון ₪ בשנה.

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו הוקמה לפני כ-10 שנים על ידי נבחרי עם ואנשי רוח, כאשר הציבה לעצמה יעדים חברתיים, תרבותיים ומורשתיים בכל הקשור לשימור מורשת יהדות מרוקו.

הפדרציה שומרת על מגעים חמים ביחסיה הלא רשמיים של ישראל עם מרוקו. בראש הפדרציה עומד מר סם בן שטרית, אשר אחת מיוזמותיו החשובות בתחום זו, עוד טרם הקמת הפדרציה, הייתה הבאת עצמותיהם של מעפילי ספינת "אגוז" לקבורה ממלכתית בישראל ב-1992.