יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

החמאס תכנן לחסל את עמרי שרון

מוחמד ערמאן, מבכירי החמאס ברמאללה שכלוא בישראל, חשף כי ארגונו תכנן לשלוח מחבל מתאבד שיתפוצץ במסעדה שעמרי שרון נהג לסעוד בה בקביעות. לדברי ערמאן המשימה לא יצאה אל הפועל "מסיבות טכניות ולוגיסטיות"

אהרן שיין, כ"א באדר תש"ע - 07/03/2010 10:27
עמרי שרון בנו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, היה על כוונת הפגיעה של החמאס. כך חשף מכלאו, מוחמד ערמאן, מבכירי הזרוע הצבאית של החמאס באזור רמאללה – ערמאן נשפט ונכלא  בישראל ל-36 מאסרי עולם.

ערמאן סיפר: "מהרגע הראשון ידענו שאנחנו חייבים להביא את ראשו של אחד מבכירי הציונים ... ועמרי שרון אחראי לשורה של מעשי טבח נגד העם הפלסטיני".

התוכנית לפגוע בעמרי שרון החלה להתגבש לאחר שהתקבל מידע מ-ואא'ל קסאם שהיה ראש חוליית סילואן - שתחת אחריותה בוצעו מספר פיגועים קשים ביותר במהלך שנות האינתיפאדה - דיווח כי עמרי שרון נוהג באופן קבוע לסעוד במסעדה מסויימת בירושלים. בעקבות כך החלו לתכנן את מתווה ההתנקשות. ערמאן סיפר כי "הוחלט שקסאם וויסאם עבאסי יתחילו לתצפת על המסעדה. הם היו אמורים להתקשר אליי מיד אחרי שראו את עמרי נכנס למסעדה ומוודאים שזה אכן הוא".

לצורך ביצוע הפיגוע קיבלו חברי החוליה מספר סלולרי, שהיה ידוע אך ורק לערמאן. את שמו של עמרי שרון הם כינו בשם בדוי ולפי התכנית כשתזהה חוליית העוקבים את עמרי שרון נכנס למסעדה יעדכנו חבריה את ערמאן באמצעות הטלפון ומשם, יחל ערמאן לנהל את האירוע בעצמו.

לדברי ערמאן, "היה לי מתאבד מוכן, שישן בכל לילה במקום קרוב למסעדה הזו. הוא כבר היה מוכן. ציידנו אותו בחגורת נפץ ובאקדח". ערמאן טוען כי הוא היה אחראי להסיע את המתאבד למקום הפיגוע המתוכנן בירושלים. אולם, לדברי ערמאן, "הפעולה לא יצאה לפועל. החוליה עצרה את הביצוע ברגע האחרון, בגלל בעיות טכניות ולוגיסטיות".

ערמאן היה המקשר בין חוליית סילוואן לזרוע הצבאית של החמאס ברמאללה. חוליית סילוואן אחראית בין השאר לפיגועים בקפה 'מומנט' בירושלים ובקפיטריה שבקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים, וכן במרכז בילוי 'שפילד' בבירה. בפיגועים אלו נרצחו 35 ישראלים ונפצעו מאות.