יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

התפרעוית קשות בהר הבית: 20 שוטרים נפצעו

מספר דקות לאחר שסיימו את טקס יום השישי, הכולל תיפלה ושמיעת נאום הסתה, החלו עשרות ערבים ישראלים ליידות אבנים לעבר רחבת הכותל המערבי

יהודה שפיגל, י"ט באדר תש"ע - 05/03/2010 14:25

מטר אבנים הפתיע את אלפי היהודים שבאו להתפלל בכותל המערבי בערב שבת. אלפי ערבים ישראלים, רובם תושבי ירושלים שסיימו להאזין לדברי ההסתה השבועית, המושמעים אגב תיפלת יום השישי בהר הבית. החלו בידוי אבנים המוני, אל עבר המתפללים מעבר לחומה המערבית.

השוטרים, שנהגו באיפוק, הסתפקו ברימוני הלם וגז ובכך ניסו לפזר את המתפרעים. אולם המתפרעים, שנהנו מידם הרכה של המשטרה, המשיכו בדיוי האבנים, ופצעו 20 שוטרים.

כח המשטרה שנכנס למתחם, ניהל מאבק קשה עם הצעירים הערביים בעלי תעודות הזהות הכחולות. הצעירים נכנסו למסגד אל אקצה והתבצרו בו. לפי שעה המשטרה נמנעת מלהיכנס למתחם.

בצד הערבי, כך על פי דיווחים בתקשורת הערבית. נפצעו כ-60 מתפרעים. עוד טענו כי השוטרים פרצו למסגד אל אקצה, ולכל התחומים בהר הבית, גם למקומות, שלא היו בהם התפרעויות.

לאחר הידברות עם אנשי הווקף, נסוגו כוחות המשטרה לאזור שער המוגרבים, כדי לאפשר למתפללים המבוגרים, שלא נטלו חלק במהומות, לצאת ממתחם הר הבית.

נכון לשעה זו, הצעירים עדיין מסתגרים במסגד אל אקצה וכוחות המשטרה נמנעים מכניסה מפריצה למסגד, כדי שלא להסלים, את המתח הקיים באזור.

יצויין, כי בדרך כלל, כאשר מתקבל במשטרה מידע כוונת התפרעות כלשהי, מגבילה המשטרה את גיל הנכנסים להר. הפעם, למרות האווירה המתוחה, ולמרות ההתפרעויות שאירעו בשבוע שעבר באזור ראס אל עמוד, לא הטילה המשטרה הגבלה מיוחדת על מתפללי המסגדים