יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פרסם הודעה באינטרנט ונענש בחומרה - המבצע הצבאי נדחה

חייל פרסם ברשת החברתית "פייסבוק" על מבצע צבאי מתוכנן, וכתב: "ביום רביעי מנקים את קטנאה, ובחמישי, בעזרת השם - בבית". כתוצאה מהפרסום, המבצע בוטל

ראובן שטיין, י"ז באדר תש"ע - 03/03/2010 20:01
תכנן לצאת למבצע, סיים במחבוש: לאחרונה בוטל מבצע מעצרים של צה"ל, לאחר שאחד החיילים פרסם ברשת חברתית  "פייסבוק" הקיימת באינטרנט, כי הגדוד שלו אמור להגיע למקום. "ביום רביעי מנקים את קטנאה, ובחמישי, בעזרת השם - בבית", כתב החייל ושיתף (לא רק) את חבריו.

המפקד תת אלוף ניצן אלון, החליט על ביטול המבצע, בעקבות החשש כי פרסום המידע ברשת עשוי לסכן את חייליו. "החייל המפרסם" נשפט ונידון לעונש מחבוש. כעבור מספר ימים קיימו את המבצע המתוכנן והוגדר בהצלחה.

גורמים בצה"ל אומרים כי מדובר באירוע חמור, ואילו לא היה מתגלה בזמן, הפרסום היה עלול לסכן את החיילים.

בנוסף לשלט הענק התלוי בקריה ובו המסר "עין רואה ואוזן שומעת", מקיימים בצה"ל לאחרונה הסברה נרחבת, בנזק הפוטנציאלי העלול להיגרם כתוצאה מחשיפת מידע מסווג באינטרנט, המהווה 'כאב ראש' חמור גם למוסד הצבא.

בתקופה האחרונה נענשו משמעתית מספר חיילים וקצינים שהפרו את ההנחיות החדשות. למרות הקושי הרב באיתור הפרסומים ברשתות החברתיות, סבורים בצה"ל כי הסברה יחד עם מתן עונשים כבדים למי שחורג מהנחיות, יצמצמו בצורה ניכרת פרסום מידע מסוג זה בעתיד.

באיגרת שנשלחה לחיילים נכתב:  "חל איסור על פרסום מידע מסווג ובכלל זה העלאת תמונות המכילות מידע צבאי לרשת האינטרנט. זכור כי שיתוף מידע ברשת האינטרנט אינה מצטמצמת לחברים שותפי סוד אלא הופכת לנחלת הכלל בין רגע".