יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שגריר ארה"ב: אין שינוי בעמדה האמריקנית בעניין הטלת הסנקציות

לאחר הפרסומים כי ארה"ב שוללת הטלת סנקציות משתקות, מרגיע שגריר ארה"ב: "ישראל וארה"ב רואות את סוגיית הסנקציות עין בעין"

אהרן שיין, י"ז באדר תש"ע - 03/03/2010 12:20
האמריקאים מנסים להרגיע: הממשל בארה"ב וממשלת ישראל רואות עין בעין את סוגיית הטלת הסנקציות על איראן" כך אמר הבוקר בראיון לתקשורת שגריר ארה"ב בישראל ג'יימס קנינגהאם. לדבריו "ניתן להטיל סנקציות אפקטיביות על המשטר האיראני. ייקח הרבה זמן לגבש הסכמה בינלאומית רחבה לגביהן, אך יש לנו מספיק זמן".

דבריו של קנינגהאם באים על רקע דברים שאמרה שלשום בארגנטינה, שרת החוץ האמריקנית קלינטון, כי עד להבאת הסנקציות החדשות נגד איראן להצבעה במועצת הביטחון יחלפו 'חודשים' ועל רקע הודעת דובר מחלקת המדינה לפיה וושינגטון "לא תתמוך בהטלת סנקציות משתקות" כפי שדורשת ישראל.

קנינגהאם הצהיר כי "הגישה האמריקנית בנושא הסנקציות על איראן לא השתנתה כהוא זה. אנחנו ממשיכים לתמוך בסנקציות חזקות ואפקטיביות, סנקציות שמיועדות לפגוע במשטר ולהקשות את חייו". קנינגהאם הוסיף "ייתכן שיש שינוי בגישתן של מדינות אחרות, אך גם בכך אינני בטוח. הטענה כאילו יש שינוי בגישה האמריקנית - מבוססת על פירוש לא נכון של דברים". קנינגהאם גם טען כי יש עדיין די זמן בשביל לאפשר לקהילה הבינלאומית לפעול.

מהלך הטלת הסנקציות ממשיך להיתקל בקשיים: שלשום אמר נשיא רוסיה, מדבדב, כי רוסיה תשקול תמיכה בהטלת "סנקציות חכמות" על איראן, אם ייכשלו המאמצים הדיפלומטיים סביב הסדרת פיתוח הגרעין האיראני. מיד למחרת, סייג את שר החוץ הרוסי את סדבריו של מדבדב ואמר שבשלב זה "המהלך הדיפלומטי עם איראן טרם מוצה".  

ממשלת סין מערימה קשיים גדולים עוד יותר. דובר מחלקת המדינה בסין אמר "אנחנו סבורים שהחלטה בסוגייה האיראנית צריכה להתקבל בדרכים דיפלומטיות. אנו מאמינים שיש עדיין מקום למגעים כאלה", הדובר המשיך "על כל הצדדים להאיץ את המגעים כדי להביא לפתור כמו שצריך את המשבר".