יום שישי ב' בניסן תשפ"ג 24/03/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

טויוטה רושמת צניחה במכירות

מנתוני דו"ח המכירות של יצרניות המכוניות לחודש פברואר בארצות הברית עולה כי רוב החברות הגדילו מכירות פרט לטויוטה שרשמה צניחה בשיעור של 8.7%

ראובן שטיין, ט"ז באדר תש"ע - 02/03/2010 21:53
יצרנית המכוניות "ג'נרל מוטורס" דיווחה היום על גידול של 11.5% במכירות בארצות הברית לחודש פברואר. גם "פורד" דיווחה על גידול של 43% במכירות לפברואר בארה"ב. "פורד" עקפה את "ג'נרל מוטורס" לראשונה מאז 1998. החברה מכרה 142.2 אלף רכבים לעומת 141.9 ל"ג'נרל מוטורס".

"זה הישג גדול - היריבות ביניהם היא כמו בין פפסי לקוקה קולה ", אמר ג'ון וולקונוביץ', אנליסט ב-IHS גלובל. "פורד" עקפה את תחזיות האנליסטים, שניבאו גידול של 33% בלבד.

"הונדה", לעומתם, מכרה 80.6 אלף רכבים, וזה מתבטא בעליה של 12.7% לעומת החודש המקביל. "קרייזלר", המנוהלת על ידי "פיאט", רשמה עליה קלה ל-84.4 אלף רכבים.

הנתון המסקרן ביותר בתקופה זו, הוא לא אחר מאשר "טויוטה". על פי הדיווחים, היצרנית היפנית רשמה צניחה של 8.7% במכירות ל-100,027. זאת בהתאם להצהרות בכירי החברה, שנתנו התראה מראש לירידה הצפויה.

מכירות ה"קורולה" (טויוטה) ירד ב-6% לכ-17 אלף בלבד, ואילו מכירות ה"פריוס" (אותו יצרן) לפברואר דווקא עלו ב-10% ל-7.9 אלף. 

הירידה לחודש זה נובעת מתקלות שהתגלו במיליוני מכוניות של "טויוטה" ברחבי העולם, בדוושות התאוצה וההגה כוח.

כזכור, "טויוטה" החזירה לתיקון 6 מיליון מכוניות, רק בארצות הברית, כדי לתקן את דוושות התאוצה שיצאו משליטה ומערכות הבלמים בדגמים שונים.