יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מערת המכפלה גם של המוסלמים

בניסיון להרגיע את התפרעויות המוסלמים, אמר הערב נתניהו כי ישראל דואגת לחופש הפולחן של בני כל הדתות בכל האתרים הקדושים. האם זה יעזור?

ראובן שטיין, י' באדר תש"ע - 24/02/2010 21:30
נתניהו מנסה להרגיע את המוסלמים: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (ד') כי ישראל דואגת לחופש הפולחן של בני כל הדתות בכל האתרים הקדושים.

בהודעה שנמסרה מלשכתו של ראש הממשלה נכתב כי "מדיניות זו מיושמת גם במערת שבה המדינה פועלת בכל עת להבטחת תנאי תפילה נאותים ליהודים ולמוסלמים.

"עדות לכך מהוות עבודות השיפוץ המסתיימות בימים אלה ברחבת הכניסה ובדרך שמובילה לאולם התפילה של המוסלמים באתר".

בהמשך להצהרתו אמש, חזר וטען ראש הממשלה כי "כל טענה אחרת היא ניסיון מלאכותי לעוות את המציאות ולעורר ריב ומדון".

גם נשיא המדינה שמעון פרס ניסה מוקדם יותר לרכך את המתיחות. בפגישה עם שליח האו"ם למזרח התיכון רוברט סרי, התייחס פרס לסוגיית שימור המקומות הקדושים ואמר: "אין צורך ליצור קונפליקטים מלאכותיים, ישראל תמשיך להעניק חופש פולחן מלא לכל המתפללים והמאמינים במקומות הקדושים".