יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

תוכנית "נתיבי ישראל": מהפיכת התחבורה יוצאת לדרך

הממשלה אישרה את תוכנית "נתיבי ישראל" שתחבר את המדינה באמצעות רשת של כבישים ומסילות ברזל מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. הקץ לעומסי התנועה?

ראובן שטיין, י' באדר תש"ע - 24/02/2010 18:34
בוני הכבישים יוצאים לדרך חדשה: הממשלה אישרה היום (ד') את תוכנית "נתיבי ישראל" שתחבר את המדינה באמצעות רשת של כבישים ומסילות ברזל מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום.

בשלב הראשון של התוכנית יושקעו 27.5 מיליארד שקלים בפיתוח כבישים ומסילות ברזל בכל רחבי הארץ, 86.5 מיליארד שקלים נוספים יושקעו בפרויקטים תחבורתיים במהלך העשור הקרוב.

התוכנית שגובשה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, כוללת בשלב הראשון פיתוח תשתיות תחבורתיות, בינעירוניות ופרויקטים של מערכות הסעת המונים, בהיקף של 27.5 מיליארד שקלים. מדובר בהשקעה הגדולה ביותר שבוצעה אי-פעם בתשתיות התחבורה בישראל.

שר התחבורה ישראל כץ ציין כי לתוכנית שאושרה "חשיבות לאומית ממדרגה ראשונה", שכן היא תביא לצמיחה כלכלית, תקצר את זמני הנסיעה ממרכז הארץ לצפון ולדרום ותבטל למעשה את הפריפריה.

כץ אמר כי "מדובר בהחלטה היסטורית שתשנה את מפת התחבורה בישראל. הבאנו תקווה גדולה לתושבי הפריפריה".