יום שלישי ט"ו בכסלו תשפ"ד 28/11/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אלפי ישראלים חתמו על העצומה

מאות חתימות של נוסעי כביש 443 ויותר מ-3000 חתימות שהושגו בעצומה אינטרנטית, הועברו לידי משרד ראש הממשלה, בדרישה להשאיר את 443 לנסיעת ישראלים בלבד

ראובן שטיין, ח' באדר תש"ע - 22/02/2010 19:10
סעו לשלום: היום (ב') בשעות הצהריים, הגיש שמואל לנדאו מאות חתימות של נוסעי כביש 443 ויותר מ-3000 חתימות שהשיג בעצומה אינטרנטית, לידי משרד ראש הממשלה, בדרישה לאשר חקיקה פרטית שתשאיר את הכביש לנסיעת ישראלים בלבד. שמואל לנדאו הוא אב שכול שאיבד את בנו בפיגוע בכביש 443.

"אני מתכוון לא להניח לנושא, כדי שאחרים לא יסבלו", אמר לנדאו. לפני מספר ימים דיווחנו על העצומה שפתח לנדאו הורים שכולים שפותחים בעצומה נגד החלטת בג"ץ לפתוח את כביש 443 לשימוש פלסטינאי.

בעצומה נכתב בין השאר: "ב-29 בדצמבר 2009 קיבל בג"ץ את העתירה לפתיחת הכביש ברוב של שניים נגד אחד, וקבע כי אין לאסור את תנועת תושבי הכפרים בכביש - ויש לאפשר לפלשתינאיים תנועה חופשית על הציר בתוך 6 חודשים.

"המשמעות: פגיעה מיידית בביטחון אזרחי ישראל, סיכון חיי הנוסעים בציר (רק לאחרונה הוסטו המשאיות מכביש 1 לכביש 443 בשעות הבוקר - תנועה כבדה על הכביש, ורק לאחרונה מצא כח לוחמים על הציר מטען גז שיועד להיזרק על מכוניות.

"עצומה זאת באה כנגד ההחלטה האומללה של שופטי בג"ץ שהונעה וקודמה על ידי ארגוני זכויות האדם- בצלם וחבריהם, תוך התעלמות בוטה מהמלצות הצבא והממצאים בשטח".

חתומים על העצומה, כמובן, "ישראלים שרוצים לחיות".