יום שני כ"א בתמוז תש"פ 13/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האיחוד האירופי גינה את מעשי הזיוף, מבלי לגנות את מעשה הרצח

שביעות רצון במשרד החוץ: הודעת האיחוד האירופי גינתה את השימוש בדרכונים המזוייפים, אך מבלי להאשים את ישראל, או לגנות את מעשה הרצח עצמו

יהודה שפיגל, ח' באדר תש"ע - 22/02/2010 15:35

החשש מפני גינוי מפורש של חיסולו של בכיר החמאס וגינויה של ישראל שעשתה שימוש בדרכונים מזויפים התפוגג עם הכרזת הגינוי הרשמי של האיחוד האירופי. ההכרזה, לא גינתה את מעשה החיסול ואף לא הזכירה את חלקה של ישראל בביצועו. הגינוי התמקד אך ורק בעובדה שנעשה שימוש בדרכונים מזויפים ועל השימוש שנעשה בכרטיסי אשראי, שהושגו באמצעות גניבת הזהויות.

בטרם כינוס שרי החוץ, בו השתתף גם שר החוץ אביגדור ליברמן, הובע חשש במשרד החוץ, כי שרי החוץ עלולים להפנות אצבע מאשימה כלפי ישראל ולגרום בכך פגיעה משמעותית בתדמיתה השברירית של ישראל בדעת הקהל העולמית.

אולם קודם פרסום הודעת שרי האיחוד, אמר לתקשורת גורם דיפלומטי באיחוד האירופי כי "גם אם ישראל לא תוזכר בהודעת הגינוי, המסר יהיה ברור".

 עם זאת, למרות הימנעות האיחוד האירופי מהטחת האשמות בישראל, ממשיכים שלטונות דובאי לטעון כי "ההכחשות הישראליות בשקר יסודם, ויש בידי משטרת דובאי עשרות הוכחות המרשיעות את החוליה ומעידות על מעורבות המוסד בחיסול". בהודעה שפרסמם השלטון בדובאי נאמר כי "ההצלחה הטקטית בהתנקשות בבכיר החמאס, שקולה לכישלון הצורב בתחום האסטרטגי והמדיני של ישראל".