יום שני כ"א בתמוז תש"פ 13/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ברלין נגד מנוחת הצהריים

הסנאט של ברלין אישר תיקון לחוק בו ניתנת הזכות לילדים להרעיש בשעות המנוחה. נימוק ההחלטה: "לילדים מותר לייצר רעש מטריד, אם הוא תורם להתפתחותם העצמית"

ראובן שטיין, ז' באדר תש"ע - 21/02/2010 15:46
נא כן להפריע: שבוע שעבר אישר הסנאט של ברלין תיקון לחוק, בו ניתנת הזכות לילדים להרעיש בשעות המנוחה. שרת הבריאות של ברלין הסבירה את התיקון לחוק בכך ש"לילדים מותר לייצר רעש מטריד, אם הוא תורם להתפתחותם העצמית".

עם זאת, מסייג החוק את ההיתר לימים ב' עד שבת בלבד, לא כולל יום ראשון – שהוא יום המנוחה השבועי. השרה אף ביקשה להדגיש לילדים, כי עליהם להתחשב גם בצרכים של סביבתם.

פרט לכמה ילדים, לא כולם מרוצים מהחוק החדש. מפלגת "הדמוקרטים החופשיים" הליברלית הודיעה כי "גרמניה חייבת להיות יותר ידידותית לילדים באופן כללי, אבל היוזמה שנוקטת ברלין שולחת את האיתותים הלא-נכונים. במקום זאת, עלינו לטפל בבעיה ברמה הפדרלית, כדי למנוע את חלוקת המדינה למדינות פדרליות ידידותיות לילדים ולא ידידותיות לילדים".

מבוגרים יכולים גם לצעוק? לא ולא! גרמניה מעניקה זכות להרעיש רק לילדים, פעמוני הכנסייה, סירנות של מכוניות ההצלה והחירום, מפלסות שלג וטרקטורים.