יום שלישי ט"ו בתמוז תש"פ 07/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ה'טיימס' חושף: נתניהו אישר אשית את מבצע החיסול בדובאי

על פי דיווח ה'טיימס', ראש הממשלה נתניהו עקב מקרוב אחר הכנות המוסד למבצע החיסול בדובאי, וטרם צאתם למבצע הוא אף בירך את הסוכנים: "בהצלחה, עם ישראל סומך עליכם". עפ"י הדיווח, בעקבות פרסום הקלטות הושעו פעולות החיסול של המוסד במזרח התיכון

אהרן שיין, ז' באדר תש"ע - 21/02/2010 07:33

ה'טיימס' הבריטי מפרסם היום תחקיר מקיף על מבצע חיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי. לפי הפרסום, נתניהו אישר אישית את המבצע לאחר שתודרך על פרטיו במטה המוסד בתל אביב. פעולה שכידוע, לא קבלה התייחסות ישראלית רשמית עד עתה מתוך מדיניות עמימות מכוונת בנושאים אלו.


ה'טיימס' מוסיף, כי בעקבות פרסום תמונות החיסול השעה המוסד את פעילויות החיסול שלו במזרח התיכון. העיתון מוסיף ומדווח בשם גורם ישראלי, כי על אף שהמחסלים היו מודעים בהחלט לקיומן של מצלמות במלון בדובאי, הם היו מופתעים מאד מיכולת האיסוף והחיבור לתמונה מודיעינית אחת של משטרת דובאי.


על פי הדיווח, במהלך חודש ינואר ביקר נתניהו במטה המוסד בתל אביב יחד עם ראש המוסד מאיר דגן, כשבמהלך הביקור הוצגו בפניו פרטי תכנית החיסול שאינה נחשבת תכנית מסובכת, יחסית, לביצוע. ראש הממשלה אישר אישית את המבצע ואף בירך חלק מהחסלים כפי שנוהוג בדרך כלל לפני יציאה למבצעים דומים: "בהצלחה, עם ישראל סומך עליכם".


הטיימס: כך זה התרחש


בתחקיר מוצגים פרטי המבצע, שכבר החלו להתברר בשבוע שעבר: ב-19 בינואר עלה אל-מבחוח על טיסה שיצאה מדמשק לדובאי. סוכן המוסד שהשקיף על המטוס אישר באמצעות טלפון סלולרי אוסטרי לסוכני המוסד שהתמקמו בדובאי על יציאתו של אל-מבחוח לדובאי. מנמל התעופה בדובאי יצא אל-מבחוח במונית לבית המלון 'בוסתן'. בכניסה לבית המלון המתינה סוכנת מוסד שעדכנה את ראש צוות המחסלים מיד על בואו.


בעת שעמד בקבלה נצמדו אליו סוכני מוסד בניסיון לדלות פרטים באיזה חדר בכוונתו להשתכן. במעלית המלון חיכו לו סוכני מוסד נוספים, בניסיון להבין גם כן לאיזה חדר פניו מועדות. בערב יצא מחדרו ולאחר ששב, נרצח ככל הנראה. סיבת המוות עדיין נחקרת, כשלחוקרים ישנן שתי גרסאות, בתחילה סברו החוקרים שהומת בחניקה, אולם כעת מעלים החוקרים השערה שהוא הומת באמצעות זריקת רעל.