יום שני כ"א בתמוז תש"פ 13/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

20 הרוגים בתאונת רכבות בבריסל

שתי רכבות התנגשו חזיתית בפאתי בריסל וגבו את חייהם של עשרים איש. מדובר באסון הרכבות הגדול ביותר שידעה המדינה במהלך העשור האחרון

איתן פריד א' באדר תש"ע - 15/02/2010 12:27
תאונת רכבות טרגית אירעה לפני שעה קלה בבריסל. שתי רכבות התנגשו חזיתית בפאתי הבירה הבלגית. מדובר באסון הרכבות הגדול ביותר שידעה המדינה במהלך העשור האחרון.
 
האסון התרחש סמוך לשעה 8:30 בבוקר (שעון מקומי). כפי שתיארו עדי ראייה, שתי הרכבות התנגשו זו בזו במרחק של כ-15 קילומטרים מדרום-מערב לבריסל. הרשויות הורו על השבתת תנועת הרכבות במדינה, ובכללן קו הרכבת המהירה מבריסל לפריז.
 
נכון לשעה זו, לפחות עשרים הרוגים נמנו במקום על ידי כוחות ההצלה. לעומת זאת רשת הטלוויזיה הבלגית VRT דיווחה כי עשרות נוסעים נהרגו בתאונה. עם זאת, טרם נמסר אישור רשמי לנתונים אלה.
 
ראש עיריית בוזינגן, דרק פיטרס, ששוחח עם כלי תקשורת ציין כי הוא מקבל עדכונים שוטפים משירותי החילוץ וההצלה. "לפי המידע העדכני שיש בידינו, לפחות 20 אנשים נהרגו", אמר פיטרס. לעומתו, דוברת חברת הרכבות הבלגית, כריסטין ברקמנס, סירבה לומר כמה בני אדם נפגעו אך הוסיפה כי "יש שם נזק רב מאוד".