יום שלישי ט"ו בתמוז תש"פ 07/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בריטניה: "חוק מעצר הישראלים" לא ישונה

על פי דיווח ב"טיימס" של לונדון, שינוי החוק הבעייתי יתעכב עד אחרי הבחירות בממלכה. לבני בתגובה: "מוכנה להגיע ללונדון ולספוג את האש עבור כולם"

יאיר לב א' באדר תש"ע - 15/02/2010 09:56
 למרות ההבנות שהושגו בין ישראל לבריטניה, שינוי החוק הבריטי כך שימנע מעצרם של פוליטיקאים ואנשי צבא ישראלים בבריטניה עומד בסימן שאלה וצפוי להתעכב, כך פורסם הבוקר (יום ב') ב"טיימס" הלונדוני.
 
בקבינט הבריטי קיימת מחלוקת האם יש לשנות או להשאיר על כנו את החוק שמאפשר את העמדתם לדין של פוליטיקאים ואנשי צבא ישראלים. מקור המחלוקת - בבחירות המתקרבות בבריטניה, ורצונם של הפוליטיקאים לדחות את ההחלטה עד לאחר קיומן, על אף ההבטחה לישראל כי הנושא יטופל בעדיפות ראשונה.
 
"אם זו הדרך היחידה להניע את לונדון לפעול, אני מוכנה להגיע בעצמי ללונדון, להיעצר ו'לספוג את האש' עבור כולם", אמר יו"ר האופוזיציה גב' ציפי לבני בשיחה עם ה"טיימס".
 
גורמים פוליטיים באנגליה אמרו לעיתון כי הם  חוששים שנציגי ציבור ישראלים יגיעו לבריטניה דווקא על מנת לעורר פרובוקציה, שתאלץ לקיים את הבטחתם לשינוי החוק.
 
דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, מסר בתגובה לידיעה, כי "אם נציגים ישראלים לא יוכלו לנסוע ללא חשש לבריטניה, אז הם לא ייסעו כלל והדיאלוג הפוליטי בין שתי המדינות יצומצם באופן אוטומטי. זה דבר שלא לונדון ולא ירושלים רוצות".
 
נגד לבני הוצא צו מעצר בבריטניה בעוון ביצוע פשעי מלחמה בעת כהונתה כשרת החוץ בזמן מבצע "עופרת יצוקה". צו המעצר שהוציא בית המשפט בלונדון לבקשת ארגונים פלסטיניים, הביך את ההנהגה הבריטית ושר החוץ דיוויד מיליבנד הבטיח לפעול לשינוי החוק.