יום שישי ב' בניסן תשפ"ג 24/03/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דמי פיקדון או 1800 ₪ פיצוי?

צרכנים יוכלו לדרוש פיצוי לדוגמא של עד 1,800 שקלים, באם לא ישיבו להם את דמי הפיקדון על בקבוקי משקה

ראובן שטיין כ"ז בשבט תש"ע - 11/02/2010 13:29
הישג לצרכנים: במסגרת דיון על תיקון לחוק הפיקדון שנדון היום בוועדת הכלכלה של הכנסת, ביקשה המועצה לצרכנות מחברי הוועדה להגן על הצרכנים, ולהפסיק את המחדל הנמשך שנים, בדרך של תיקון נוסף לחוק, ומתן כוח בידי הצרכנים עצמם לעמוד על זכויותיהם.

חברי הוועדה קיבלו את הצעת התיקון של המועצה לצרכנות, שביקשה להוסיף מנגנון של פיצוי לדוגמא בסכום של עד 1,800 שקלים, שינתן לצרכנים אשר מבקשים להשיב לידיהם את דמי הפיקדון ללא הצלחה.

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות, אומר כי המועצה יזמה את התיקון החשוב כדי לסלול בפני הצרכנים את הדרך לסעד עצמי בבית המשפט לתביעות קטנות. "ניסיון העבר בתחום החזרת הבקבוקים מלמד אותנו כי יש לתת כלי אכיפה גם בידי הצרכנים במקום בו העסקים אינם מיישמים את הוראות החוק".