יום שישי ב' בניסן תשפ"ג 24/03/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

וועדת העבודה והרווחה אישרה: תוארך התקופה המרבית לדמי אבטלה

התיקון לתקנות הביטוח הלאומי, לפיהן תוארך התקופה המרבית לדמי אבטלה, אושרו בוועדת הרווחה של הכנסת

דוד שמואלי כ"ז בכסלו תש"ע - 14/12/2009 15:24
ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לפני שעה קלה פה אחד את התיקון לתקנות הביטוח הלאומי, לפיהן תוארך התקופה המרבית לדמי אבטלה.
 
יו"ר הועדה, ח"כ חיים כץ, אמר כי "המשבר הנוכחי מגדיל את אחוזי האבטלה ויש לתת את הדעת לכך . לצערי הנפגעים העיקריים הם בגילאי ה-30 והתיקון שאישרה הוועדה נותן יותר זמן למצוא תעסוקה חדשה".
 
יצוין, כי מספר המובטלים בשכבת הגיל העומדים עד 25 מצויה על 11,900 איש, שכבת הגיל של מובטלים מגיל 25 ועד 28 עומדת על 13.000 איש, ושכבת הגיל של 28 עד 35 עומדת 30.00 אזרחים.
 
התוכנית האמורה קודמה על ידי שר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק (בוז'י) הרצוג, ובסופו של יום גובשה על ידי המוסד לביטוח לאומי בשנה האחרונה.
 
התכנית הינה המשך ישיר להסכם הקואליציוני אשר נחתם בין העבודה לליכוד עם כינון הממשלה, וכמו כן על פי החלטת הממשלה במהלך גיבוש תקציב המדינה לשנת 2010, אשר בה נקבע כי שר הרווחה ושר האוצר יגיעו להסכמה בסוגית תוספת ימי אבטלה למובטלים.