יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הממשלה אישרה: טיפולי שיניים חינם

בהצבעה טלפונית אישרו שרי הממשלה העברה של 65 מל"ש מסל התרופות לטיפולי שיניים לילדים עד גיל 18

איתן פריד כ"ז בכסלו תש"ע - 14/12/2009 09:14

במחטף מוצלח של סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, אישרו אמש (ב') שרי הממשלה בהצבעה טלפונית את תוכניתו של סגן השר למימון טיפולי השיניים לילדים עד גיל 18. פירושה של התוכנית הינה: העברה של 65 מליון שקלים מקצצים סל התרופות לטיפולים אלו, קיזוז אשר מותיר בסל התרופות תקציב של: 350 מליון שקלים להכנסת תרופות חדשות לסל בשנת הכספים הבאה, 2010.


פירושה של ההחלטה במישור הציבורי הינה, כי משפחות רבות שנאלצו עד עתה לחסוך מילדיהם טיפולי שיניים נחוצים – יוכלו לאפשר זאת. על-פי נתוני משרד הבריאות, 68% מהמשפחות המרוויחות עד 4,000 שקל בחודש לא מסוגלות לאפשר לעצמן עמידה בעלויות היקרות של טיפולים אלו, ומשום כך מוותרות עליהם.


לפני שאושרה תוכניתו, אמר ליצמן כי "חד משמעית יהיו טיפולי שיניים לילדים בשנת 2010. לא יעזור לאף אחד, בהמשך נשבור את הראש לגבי הדרך".

במערכת הבריאות יש כאלו שגם עתה זועמים על החלטתו של סגן השר. האגודה לזכויות החולה טוענת כי העברת תקציב שנועד לתרופות מצילות חיים לא יכול להינתן עבור סתימות לילדים. מנגד, מבהיר ליצמן, כי התקציב שעומד הפעם לרשות וועדת הסל הינו גבוה בהרבה מאשר זה שנקצב בשנים עברו, ומשום כך – אין בסיס לטענות.

בתקופה האחרונה, עם היוודע דבר התוכניות המקדימות לכך, פתחו קופות החולים השונות במסעי פרסום מוחצנים אודות הענקת טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 18 ופחות מכך. הלילה, נראה, המהלך האסטרטגי נראה כנכון רטרואקטיבית...

 1. 1. אשריך ליצמן
  דודי 14/12/2009 09:35
  כל הכבוד שסוף סוף הגיע שר שעושה סדר בעניינים, וטוב שמדובר באדם חזק ללא מרכזי מפלגה שמאיימים עליו כל העת.