יום שישי י"א בתשרי תשפ"ב 17/09/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

סמכויות המים יוחזרו לוועדת הכספים

הצעת חוק חדשה קובעת: הסמכות לשינוי תעריפי המים יוחזרו לועדת הכספים, בניסיון למנוע עליית מחירים

אבי משה כ"ט בחשון תש"ע - 16/11/2009 13:03
יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ ר' משה גפני, הודיע הבוקר בישיבת הוועדה, כי בכוונתו להגיש לאישור הכנסת הצעת חוק דחופה, שתאפשר לוועדת הכספים לפקח על תעריפי המים, כפי שהיה בעבר.
 
גפני אמר כי הורה ליועצת המשפטית של ועדת הכספים לנסח בדחיפות את החוק, וזאת בעקבות הגשת הצעת החוק להקפאת היטל הבצורת, שאושרה בועדת השרים לחקיקה, אתמול.
 
ההחלטה על הגשת הצעת החוק החדשה, הזוכה לתמיכה רחבה בקרב חברי ועדת הכספים וחברי הכנסת, התקבלה בעקבות החלטת הממשלה לייקר את תעריפי המים מתחילת שנת 2010 בעשרות אחוזים.
 
גפני הסביר הבוקר, כי בעבר ועדת הכספים היה מאשרת כל שינוי בתעריפי המים, אולם בחוק ההסדרים לשנת 2007 ניטלה סמכות זו מוועדת הכספים, ורשות המים יכולה לשנות את התעריפים בכל עת, ללא כל פיקוח מצד הכנסת. למעשה, הרשות קיבלה לידה סמכות נרחבת מידי.
 
כעת, לנוכח הביקורת הציבורית הנרחבת נגד היטל הבצורת, והחשש מפני עלייה של עשרות אחוזים במחירי המים בעוד חודשים ספורים, מבקשים בוועדת הכספים להחזיר את המושכות לידי הוועדה, כדי למתן את השתוללות מחירי המים.