יום רביעי י"ד באייר תשפ"ד 22/05/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הקבינט אישר: יותר תקציב למועצות הדתיות

יוקטן חלקה של הרשות המקומית במימון המועצה הדתית. את ההפרש תממן הממשלה מתקציב מיוחד

אבי משה כ"ט בחשון תש"ע - 16/11/2009 13:04
הקבינט החברתי-כלכלי אישר הבוקר (ב') את השתתפות הממשלה בהוצאות התקציב של המועצות הדתיות לשנים 2010-2012 וכן את הקריטריונים להפחתת סכום ההשתתפות של הרשויות המקומיות בהוצאות התקציב של המועצות הדתיות הנמצאות בתחום שיפוטה.
 
ההחלטה תאפשר להוריד את הנטל מהרשויות המקומיות, המעבירות כיום אחוז גבוה מתקציבי המועצות הדתיות. במקומן, תממן הממשלה את העלות של מימון המועצות הדתיות, והרשויות המקומיות, לעומת זאת, יממנו חלק קטן יותר מהתקציבים לשירותי הדת.
 
במהלך הדיון בקבינט החברתי-כלכלי, שהתכנס בראשות שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, נידון גם תהליך הצטרפות ישראל ל-OECD.
 
במסגרת הדיון דיווחו שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר ושר החינוך, גדעון סער, על השימועים שנערכו להם לאחרונה בפני וועדות ה-OECD בפריז. כמו כן, הציגו השרים את היערכות משרדיהם לקראת הצטרפות ישראל לארגון הצפויה במחצית הראשונה של שנת 2010.
 
בנוסף, אישר הקבינט החברתי-כלכלי את השקעת הממשלה בחברה לחקר ימים ואגמים לישראל.