יום שני י"א בסיון תשפ"ד 17/06/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ניסיון הונאה באמצעות אתר הדומה חזותית לאתר בנק ישראל

בנק ישראל: "הודעות דוא"ל שהפיצו בימים האחרונים בבקשה 'לעדכן' פרטים באתר - ניסיון הונאה"

ראובן שטיין כ"ג בחשון תש"ע - 10/11/2009 15:23

בנק ישראל הודיע היום כי הודעות דואר אלקטרוני שמופצות בימים האחרונים ומפנות את הנמענים לאתר הדומה בחזותו לאתר של בנק ישראל, בו מתבקשים הגולשים לעדכן פרטים אישיים, כביכול, ולהזין את פרטי הלקוח במערכת הממוחשבת של הבנק, וסיסמאות שונות – מקורן בניסיון הונאה.

מבנק ישראל הסבירו כי מדובר בקישור לאתר מתחזה שדומה מבחינה ויזואלית לאתר הבנק, שממנו כביכול נשלח הדוא"ל לתיבתם האישית של לקוחות הבנק. עוד מדגישים בבנק ישראל, כי הבנק לא שולח בקשות המפנות לאתרו לשם הזנת סיסמאות ופרטים אישיים. "הציבור מתבקש להגביר את ערנותו ולהימנע מלמסור פרטיים חסויים ואישיים".


יצוין, ניסיון דומה של הונאה התרחש לפני כשבועיים נגד בנק לאומי, כאשר גם במסגרתו הופץ דוא"ל המפנה לאתר הדומה בחזותו לזה של לאומי ונוסחו היה זהה. בנק לאומי גילה את ניסיון ההונאה וניטרל אותו.