יום שני ו' בסיון תשפ"א 17/05/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מנכ"ל חדש למשרד האוצר: חיים שני

הממשלה אישרה היום את מינויים של חיים שני למנכ"ל משרד האוצר ושל שרון קדמי כמנכ"ל משרד התמ"ת

אבי משה י"ז באלול תשס"ט - 06/09/2009 14:54
הממשלה אישרה היום (א') את מינויו של חיים שני למנכ"ל משרד האוצר. שני צפוי להחליף את מנכ"ל המשרד, ירום אריאב, בתחילת חודש נובמבר.
 
במהלך ישיבת הממשלה אמר שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, כי "חיים שני הפך תוך שנים ספורות את חברת נייס טכנולוגיות, מחברה קטנה לחברה מובילה בעולם בתחומה, ונבחר בשנת 2007 למנכ"ל המצטיין בהייטק הישראלי. נכונותו של שני לוותר על תפקידו על-מנת להצטרף למגזר הציבורי ולשרת את כלכלת ישראל, מהווה דוגמא למעבר מבורך של אנשים איכותיים מהמגזר הפרטי לשירות המדינה. ניסיונו הניהולי והבינלאומי של שני, והתמחותו בתחומי הייצוא וההייטק, יתרמו להתמודדותנו עם המשבר העולמי".
 
שטייניץ הוסיף ואמר כי הוא "אסיר תודה למנכ"ל האוצר היוצא, מר ירום אריאב, ששירת בשנים האחרונות את האוצר במקצועיות ובמסירות יוצאים מן הכלל".
 
המנכ"ל החדש, חיים שני, בן 52 בעל תואר BSC, בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון בחיפה ותואר MBA ומנהל עסקים מאוניברסיטת INSEAD בצרפת, כיהן כמנכ"ל חברת נייס (Nice) טכנולוגיות משנת 2001 ועד היום. בעבר כיהן בתפקידים בכירים בתחום ההיי טק והטכנולוגיה, בין היתר שימש כסמנכ"ל Applied Materiels, וכסמנכ"ל שיווק, מכירות, ופיתוח עסקי גלובלי בחברת אורבוטק.

בנוסף, אישרה הממשלה את מינויו של שרון קדמי לתפקיד מנכ"ל משרד התמ"ת. קדמי יחליף את גבריאל מימון שקודם לתפקיד מנכ"ל משרד הפנים.