שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דיווח: לבייב מוכן לוותר על השליטה באפריקה ישראל

האם לבייב מתכוון לוותר על השליטה בחברה כחלק מהמרת חלק מהחוב למניות? מקורביו מכחישים

דוד שמואלי י"ג באלול תשס"ט - 02/09/2009 20:43
המכה הכלכלית הגדולה שספג הנגיד לב לבייב, מביאה אותו לחשיבה מחודשת באשר להמשך שליטתו באפריקה ישראל. אמנם הדיונים הקדחתניים על הסדר החוב של אפריקה ישראל עדיין לא החלו באופן רשמי, אולם מאחורי הקלעים החלה החברה כבר לגשש עם הבנקים והגופים המוסדיים על וויתור השליטה באימפריית הנדל"ן שלו, לפחות באופן זמני.
 
על פי עיתון העסקים 'גלובס', לבייב, המחזיק כיום ב-74.8% ממניות אפריקה ישראל (שכולן משעובדות לבנקים) מוכן לוותר על השליטה בחברה כחלק מעסקה שתכלול המרת חלק מהחוב למניות, אולם הוא מתעקש לקבל במסגרת הסדר החוב אופציה שתקנה לו את האפשרות להחזיר לידיו את השליטה ברבות השנים, כאשר ערך נכסי הנדל"ן של החברה יעלה, מצבה ישתפר והיא תוכל להחזיר את חובותיה.
 
לפי שעה, המוסדיים והבנקים מתנגדים לבקשתו של לבייב, והצדדים דנים בסוגיה. יש לציין כי מכיוון שמניותיו משועבדות לבנקים, עליו לקבל את הסכמתם לצורך המהלך, הסכמה שכאמור טרם ניתנה.
 
עם זאת, בסביבתו של לבייב מסרו באופן רשמי כי "הקבוצה אינה מתכוונת לוותר על השליטה באפריקה ישראל". דובר אפריקה ישראל מסר כי "החברה אינה מתכוונת להתייחס לשמועות זדוניות וזאת משום שהודענו כי ברגע שיהיה הסדר נבוא ונדווח עליו".
 
אפריקה ישראל הרעידה את שוק ההון בתחילת השבוע כאשר מסרה כי לא תוכל לעמוד בתחייבויותיה למחזיק האג"ח ותנסה להגיע עימם להסדר חוב. "תהיה בעיה החל מ-2011 בהחזר החוב", אמר המנכ"ל איזי כהן במסיבת עיתונאים בהולה שכינסה החברה ביום ראשון, ובכך נורתה יריית הפתיחה למו"מ על הסדר החוב.
 
במהלך מסיבת העיתונאים אמר לבייב כי "החלטנו להודיע על כוונתנו לדון על ארגון מחדש של כלל ההתחייבויות. כפי שנהגנו מאז ומתמיד אנו מנהלים את עסקינו בהגינות בכל העולם. כבר מימשנו נכסים במעל 4 מיליארד שקל - הזרמתי מהוני הפרטי למעלה ממיליארד שקל. עד כה עמדנו בכל התחייבויותינו".